Reklama

poniedziałek, 11 stycznia 2016

"5" : Czyli za pięć dni Szpila atakuje pas !

Fiodor Łapin dał Arturowi bardzo dobre podstawy, nauczył go zawodowego boksu, wpoił pewne zasady, kunszt pracy, podejście do treningów, po części zrobił z chłopca faceta.

Dzięki temu Ronnie Shields dostał do oszlifowania boksera, który był już na niezłym poziomie.

Chcę podkreślić zasługi tych obu trenerów, ponieważ zarówno Łapin jak i Shields tworzyli zawodnika, którego zobaczymy w nocy z soboty na niedzielę, na ringu w Nowym Jorku.

Artur trenuje z Shieldsem w Plex od końca Marca 2015 r i sądzę, że właśnie w walce z Wilderem będziemy widzieć jak na dłoni, że panowie się zgrali. Uważam, że teraz może być odpowiedni moment na to, że maszyna trener-zawodnik zatrybi tak jak sobie tego życzymy. Panowie mają za sobą trzy pełne obozy ( licząc ten do Wildera, dochodzi Quezada i Consuegra ) , oraz 3 tygodnie treningów przed Cobbem w Kwietniu. To już jest sporo !

To jest najwyższy czas, żeby talent Artura poparty ciężką pracą eksplodował w pojedynku o pas Mistrza Świata WBC w dywizji ciężkiej !

Były trzy podejścia testowe. Czwarta walka odkąd Szpila trenuje w USA będzie już bitwą o najwyższa stawkę...

Uważam, że zobaczymy mocniejszego Artura niż kiedykolwiek wcześniej...

Trener ze Stanów potrzebował czasu , aby zawodnik z Europy przestawił się pod trochę inny styl boksowania. Pięściarz potrzebował ileś tysięcy powtórzeń danych akcji, aby wyrobić sobie pewne nawyki. Do tego w tym 2015 roku Artur ewidentnie wzmacniał się fizycznie.

Uważam, że przed walką z Wilderem nie mogło być lepszego miejsca dla Szpilki niż Houston. Decyzja , aby Polak szlifował swoje umiejętności za Oceanem u boku Shieldsa, który świetnie zna amerykański boks, była strzałem w dziesiątkę. Celem okazał się być Amerykanin Deontay Wilder. Ronnie może go odczytać jak mało kto, on widział prawie wszystko w tamtejszym boksie, trenował lepszych od Wildera. Dodatkowo Szpilka jest zaaklimatyzowany, przyzwyczajony do stylu reprezentowanego przez zawodników w USA.

Gdyby rywalem Artura był jakiś Europejczyk miałoby to mniejsze znaczenie, ale w zaistniałej sytuacji, wszystko układa się tak, jakby Artur miał wyłożony chodnik po to, aby pójść po WBC w ciężkiej.

Kapitalna praca promotorów ( Wasilewski, Werner, Margules ).

To jak rozegrano wszystko logistycznie, to jakie warunki zapewnili Szpilce i jak go doprowadzili do tej szansy zasługuje na największe pochwały !

Co musi zrobić Artur Szpilka ?

MUSI DAĆ Z SIEBIE WSZYSTKO , WYJŚĆ I POBIĆ DEONTAYA WILDERA, BO LUDZIE KTÓRZY DBAJĄ O JEGO KARIERĘ WYKONALI PLAN W 110%.

CZAS NA CIEBIE ARTUR ! PRAWDZIWI POLSCY KIBICE SĄ Z TOBĄ !

POWODZENIA !

Gala Artur Szpilka vs Deontay Wilder w nocy z Soboty na Niedzielę  od 2.00 Polsat otwarty i Polsat Sport ! Szpila wyjdzie około 5.00 ! Wcześniej Maciej Sulęcki vs Derrick Findley, Wiaczesław Głazkow vs Charles Martin ( IBF w H.W ), Adam Kownacki vs  Danny Kelly.

Dodatkowo transmisja na  YouTube Showtime Boxing !

profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz