Reklama

wtorek, 25 sierpnia 2015

Kamil Szeremeta nie będzie miał łatwo z Mendym

Został praktycznie miesiąc do PBN 26 Września, także warto przyjrzeć się poszczególnym parom zawodników/zawodniczek.

Kamil Szeremeta vs Patrick Mendy, to nie będzie łatwa walka dla Polaka.

26 Września pochodzący z Gambii zawodnik kończy 25 lat. Także pojedynek z Szeremetą stoczy w dniu swoich urodzin.

Mendy potrafi boksować, przegrał tylko raz przed czasem, ale z super średnim Callumem Smithem, który ma 191 cm wzrostu i jest dużym, świetnym bokserem. Nawet tam sędzia wcale nie musiał przerywać w 1 rd.
Patrick zrobił 12 rund w Rosji z Magomedovem, padał, wstawał, nie dał się złamać. Potrafił pokonać ostatnio w Polsce Świerzbińskiego wysoko na 12 rundach, czy remisować u Rosjan z Dmitrijem Chudinovem, przeboksował też 12 rund z Nielsenem w Danii. Mendy jest młody, ale doświadczony, to bokser bardzo śliski, niewygodny. Jeśli Kamil Szeremeta będzie tak słabo wyglądał jak z Hermannem w Międzyzdrojach to może przegrać na punkty. Obaj panowie nie mają mocnego ciosu, także musimy nastawić się na pełny dystans i zobaczymy kto kogo przechytrzy. Mi to zestawienie pasuje, liczę na dobrą punktację sędziów, mam nadzieję, że mimo urodzin rywala Szeremety, nie będzie prezentów dla żadnego z zawodników.

Kamil swoją postawą w Międzyzdrojach mnie rozczarował, był słabo przygotowany kondycyjnie i to z Mendym nie może się powtórzyć. Zawodnik z Gambii jest trudniejszy niż Arthur Hermann, mimo, że ma słabszy cios, bo myśli w ringu, ma płuca na 12 rund, doświadczenie z konkretnymi pięściarzami, jest niezłym ringowym cwaniaczkiem, wie jak się zachować w trudnych momentach. Potrafi też zmienić pozycję, boksować z normalnej, lub jak zawodnik leworęczny.

To będzie test dla Kamila Szeremety. Zobaczymy jaką formę zrobi Polak, który w Międzyzdrojach musiał boksować aż 10 rund. Czy zdąży trafić z dyspozycją ? Nie wiem. Inaczej jest w przypadku Garguli, który robił 6 rd i walczy z Miszkinem na PBN.

Organizm Kamila, który dużo wagi zbija, może nie zdążyć odpowiednio się zregenerować i wejść w cykl treningowy tak, aby bokser na 26 Września miał wysoką dyspozycję. Trudne zadania przed naszym pięściarzem i jego sztabem. Na słabość przeciwnika tu nie ma co liczyć, Mendy nie przyjedzie przegrać.


profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz