Reklama

niedziela, 3 maja 2015

Mayweather Junior vs Miguel Cotto II na Wrzesień - Zamawiam !


Chciałbym, aby kolejną walką Mayweathera Juniora, był rewanż z Miguelem Cotto. Junito 6 Czerwca zmierzy się z Danielem Gealem. Floyd chce we Wrześniu stoczyć swój ostatni bój, niebawem ma zostawić posiadane pasy. Sądzę, że trzy miesiące dla Junito byłoby wystarczającym okresem między wyjściami do ringu.

Kto wie być może król P4P i PPV, ma w planie właśnie potyczkę z Portorykańczykiem, który teraz dzierży tytuł WBC w dywizji średniej. Takie starcie nie musiałoby być o pas, ale mogłoby być, jednak limit i tak byłby z pewnością niższy niż 160 funtów.

Cotto z Danielem będzie boksował w 157. Uważam, że dla starcia z Floydem zejdzie do 154. Tyle wynosił limit kiedy mierzyli się pierwszy raz w Maju 2012 r.

Trzeba pamiętać, że taka potyczka też wygeneruje duże przychody a jak nie trzeba będzie płacić federacjom, bokserzy będą mieli większe kawałki tortu dla siebie. Mayweather vs Cotto 2 nie będzie musiało być promowane tytułami w dywizjach. To starcie numeru 1 bez podziału na kategorie wagowe z czołowym bokserem wielu takich rankingów, pojedynek, który na bazie tego co było w 2012 r. wielu chętnie zobaczy.

Tam Cotto wypadł naprawdę dobrze, teraz pokonał Martineza, myślę, że Gealea też pobije.

Portorykańczyk ma 34 lata, Amerykanin przekroczył 38. Uważam, że to byłoby duże wyzwanie dla Mayweathera, fajnie byłoby jakby zakończył karierę konkretnym akcentem. Oczywiście on w tym biznesie może decydować o tym co zrobi, nikt mu nic nie narzuci, szczególnie nie po tym jak wypunktował Filipinczyka. Wątpię jednak, aby miał motywację szykowania się pod jakiegoś młodego boksera na dorobku. Sądzę, że będzie celował w kasowy pojedynek tak więc Wrzesień 2015 r. i zobaczymy May vs Junito 2 , trzymam za to kciuki.

Na górze pierwsza walka obu panów. Cięższy Cotto ( zarówno na wadze jak i w ringu ) dał ile miał, dał dobrą walkę Floydowi. Moim zdaniemAmerykanin wygrał zasłużenie, dałbym 116-112 dla niego podobnie jak w starciu z Pacmanem. Miguel jednak z racji większej masy, może wywierać większą presję na Mayweatherze.
Ciekawe byłoby też to, że teraz trenuje go Freddie Roach, pewnie ten wielki trener marzy, aby z którym ze swoich podpoiecznych w końcu dobrać się do geniusza boksu z USA.

Nie dzielmy jednak skóry na niedźwiedziu. Daniel Geale ma swoją szansę, ale nie widzę ich za wiele w starciu z Junito.

profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

walka-youtube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz