Reklama

wtorek, 28 kwietnia 2015

Wilder vs Briggs i Kliczko vs Fury drogą do unifikacjiEwidentnie tak to się wszystko układa.

Shannon Briggs przez dłuższy czas atakował Władimira Kliczkę, czym znów o sobie przypomniał. Te wszystkie kontrowersyjne gierki Cannona, na nowo wypromowały jego osobę i mimo, że 43 letni Amerykanin ostatnio mierzy się z samymi leszczami, to prawdopodobnie dostanie szansę walki o pas wagi ciężkiej.

Zapowiada się jednak na to, że nie powalczy o trofea Ukraińca ( WBA, WBO, IBF, IBO ), tylko dostąpi zasczytu bycia pretendentem do pasa WBC, który dzierży Deontay Wilder, pogromca Bermane Stiverne'a.

Władimir jako posiadacz trzech prestiżowych tytułów ma zobowiązania i jedno z nich zamierza wypełnić. Mistrz ma zamiar zmierzyć się z obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO a tym jest Tyson Fury.

Myślę, że plany łatwo odczytać. Wilder ma pobić tego, który ganiał za młodszym z braci Kliczko. Władimir ma odprawić wyszczekanego kolosa z Wysp a finalnym wydarzeniem, prawdopodobnie będzie starcie Kliczko vs Wilder o cztery prestiżowe pasy.

Mam wrażenie, że ostatnia kłótnia pomiędzy Deontayem i Shannonem, była zaplanowana i to był kolejny element promocji, wprowadzający, wiekowego, będącego dawno past prime Briggsa do tej całej układanki.

Sportowo Kliczko, Fury i Wilder to inny wymiar, ale marketingowo, pod kątem rozgłosu, Cannon poprzez swoje akcje, wpasował się do tego towarzystwa.

Szczerze nie mam nic przeciw takiemu scenariuszowi. Wolę, aby to Wilder boksował z 43 latkiem, niż jeżeli miałby to robić Władimir, który zbyt długo jest na szczycie, ma zbyt wielką renomę, aby brać takiego przeciwnika. Inna prawa jest w przypadku Deontaya, który jako świeżo upieczony mistrz, mógłby to zrobić.

Oczywiście, nie twierdze, że Cannon jest godnym pretendentem do pasa WBC, bo nie jest, ale na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Z dwojga złego wolę taki układ par i być może wielki finał, bo starcie Władimira z Wilderem, byłoby kolosalnym wydarzeniem w obecnej H.W.

profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz