Reklama

środa, 29 kwietnia 2015

Rozpiska gali z Diablo powala na kolana

22 Maja w Moskwie Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) spróbuje odzyskać utracony 27 Września 2014 r. pas WBC w wadze junior ciężkiej. Stoi przed nim bardzo trudne zadanie, bo Grigorij Drozd (39-1, 27 KO) zdaje się być pięściarzem wybitnie nie leżącym "Diabłowi". Rosyjski pięściarz jest ruchliwy, aktywny, na punkty wygrać z Drozdem to naprawdę byłaby sztuka, sądzę, że szansą Krzyśka jest tylko nokaut i będę trzymał kciuki, aby trafił. Polak nie jest jednak faworytem, musi wznieść się na wyżyny, jeśli znów chce być mistrzem WBC w cruiser, musi boksować zdecydowanie lepiej niż w ich pierwszym boju.

Rosjanie postarali się, aby majowa impreza bokserska była przesycona emocjami i jako kibic boksu jestem bardzo zadowolony, widząc co dla nas przyszykowali.

Aleksander Powietkin (28-1, 20 KO) vs Mike Perez (21-1-1, 13 KO) w wadze ciężkiej.
Powietkin zmierzy się z rywalem, który kiedyś mocno poturbował jego rodaka - Abdusalamowa. To tragiczne wydarzenie, daje dodatkową adrenalinę, gdy spojrzymy na zestawienie Kubańczyka z Rosjaninem. Boks to wzloty, ale też upadki, niekiedy bardzo przykre. Magomed już nie powalczy ( życzę mu jak najwięcej zdrowia ), lecz Aleksander ostatnio boksuje coraz lepiej. Po przegranej z Władimirem znokautował dwóch rywali - Charra i Takama.
Mike Perez po Abdusalamowie zaliczył remis z Takamem, przegrał na punkty z Jenningsem, oraz znokautował Wilsona.
Obaj panowie mają czym uderzyć, walka praworęcznego z mańkutem, starcie dwóch sporych talentów, naprawdę nie mam pojęcia kto to wygra. Czekam na tę potyczkę, zakontraktowaną na 12 rund. Tu mocnych ciosów nie braknie.

Alex Leapai (30-6-3, 24 KO) vs Manuel Charr (27-3, 16 KO) również w H.W, tym razem 10 rund. Lepai i Charr nie są wybitni, ale mają czym uderzyć i lubią pójść na wojnę i taka właśnie między nimi się zapowiada. Manuel ostatnio przegrał z Duhaupasem i pewnie będzie zmotywowany, aby tym razem odnieść zwycięstwo. Czy drugi raz zawiedzie Lewisa ? Mina mistrza ostatnim razem mówiła wszystko...
Lepai po porażce z Władimirem, poległ na punkty w starciu z Malikiem Scottem i również w jego przypadku zwycięsto jest bardzo potrzebne. Jeśli panowie chcą dostawać dobre propozycje, chcą zaraniac to muszą walczyć o triumf a to powinno zaprocentować widowiskowym boksem.

Rahim Czakijew (22-1, 17 KO) vs Mirko Larghetti (22-1, 14 KO) w dywizji cruiser.
Od czasu porażki z Włodarczykiem w 2013 r. Czakijew odniósł 6 zwycięstw w tym 5 przed czasem. Ostatnio nokautował Fragomeniego, Jacksona Juniora i Brudowa. Mirko to jednak o wiele trudniejszy przeciwnik. 32 letni Włoch w starciu z Marco Huckiem  pokazał, że potrafi boksować. Na terenie Niemiec dzielnie atakował mistrza WBO i naprawdę dawał dobrą walk z o wiele bardziej doświadczonym, cenionym pięściarzem. Nie sądzę, aby w Rosji wyszedł po wypłatę, bo to jest waleczny, głodny sukcesu pięściarz a wygrana z Czakijewem mocno by go wywindowała w bokserskim biznesie. Z pewnością obaj panowie marzą o tytule mistrzowskim o szansie, walce o pas a wygrany będzie blisko takiego pojedynku. Moim zdaniem jeśli Rahim nie wygra przed czasem w rundach 1-6 to może mieć problemy na dystansie, bo Włoch potrafi trzymać wysoki rytm. Jaki jednak jest dystans tego pojedynku ? Nie wiem. Oby nie 8 rund, chciałbym przynajmniej 10.

Dmitrij Kudriaszow (17-0, 17 KO) vs Vikapita Meroro (28-4, 14 KO). Faworyt jest jeden i jest nim piekielnie mocno bijący tur z Rosji. Meroro jednak nigdy nie przegrał przed czasem, mimo, że w półciężkiej mierzył się z Braehmerem czy Chilembą. Teraz jednak stanie przed nim człowiek, którego cios waży zdecydowanie więcej, obawiam się, że to może być dla niego za dużo. Liczę jednak, że przetrwa pierwszą rundę w przeciwieństwie do Gomeza i Palaciosa, których Dimitrij dosłownie pożarł.


OBY JAKAŚ POLSKA TELEWIZJA TO TRANSMITOWAŁA, TAKA GALA W ROSYJSKIM CZASIE BYŁABY PEWNIE MAGNESEM DLA KIBICÓW BOKSU NAD WISŁĄ.

profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz