Reklama

czwartek, 8 stycznia 2015

Telewizja Polsat zbawcą boksu zawodowego w Polsce


Ciężko znaleźć tak dobrze poukładany biznes, firmę, która notuje ciągły progres i której wycena ciągle rośnie a perspektywy się zwiększają.


Cyfrowy Polsat jest w tej chwili najpotężniejszą w kraju telewizją, nie tylko telewizją a gigantem medialnym.

Porównajmy dwóch rywali TVN i Polsat.

W 2012 r.

W tyg. zakończonym 07.10 TVN miał 81,39 mln zł wpływów z reklam, Polsat 64,66 mln zł

W 2014 r. role praktycznie się odwróciły.

Obecnie rynkowa wycena Polsatu to prawie 15 mld zł a TVN nieco ponad 6.

Przychody ze sprzedaży Polsatu w 4 lata wzrosły o około 100 % i w 2013 to było blisko 3 mld zł.
a TVN około 1,5 mld a w 2010 r. było 1,9 do 1,4 dla TVN...Zysk netto Polsatu prawie 600 mln zł do straty TVN o blisko 200 mln zł.

Podsumowując Cyfrowy Polsat zdeklasował rywala.

Zygmunt Solorz Żak buduje potęgę , telewizja ( Cyfrowy Polsat, ATG ), telefonia ( Polkomtel , Plus ), Internet ( Midas ) , właściwie już stworzył jak na Polskę medialne imperium, ale jego plany są bardzo dalekosiężne. U Solorza często buduje się wartość firm, popularność usług, poprawia wyniki przez całe lata . Ten facet na kredytach, przy stratach, przy szukaniu odbiorców emisji akcji, często przy biznesach skreślanych na starcie po prostu robi swoje, wyprowadza spółki na prostą a te są rentowne, zarabiają. Zwyczajnie jak się za coś bierze, najczęściej odnosi sukces , nie przez majątek a przez wizjonerstwo , strategię.

Takie podejście widzimy często u ludzi pracujących dla Solorza. Tam nie ma nic za darmo i bez pracy, wkładu sił, cierpliwości, wiedzy, nie ma nic bez planu, dopracowanego do perfekcji.

Ostatnio Polsat wchodzi mocno w boks i to mnie bardzo cieszy. Na dziś dzień CP jest rentowną, olbrzymią spółką, w której rękach wszystko zaczyna kwitnąć. Masa odbiorców , powiększanie ich liczby, coraz lepsza jakość i różnorodność produktów, również coraz lepsze ceny to tam staje się normalne.

Dawniej zastanawialiśmy się jaką " Satelitę " brać a dziś cieszymy się w większości z tego, że mamy Cyfrowy Polsat, na pewno cieszą się z tego też posiadający dekodery Polsatu fani boksu.

Mamy masę transmisji, nawet nocnych zza Oceanu, Polsat dba o reputację i np. w ostatniej chwili załatwia przekaz na walkę Sęk vs Krasniqi, myślę, że po tym jak ludzie pracujący dla CP zauważyli, że kibice dość dużo o tym starciu zaczęli mówić.

Tak powinno być. Specjaliści badają rynek, zapotrzebowanie i decydują co kupować i nam pokazywać. Widząc tego efekty stwierdzam, że ci z Polsatu znają się na rzeczy.

Dla porównania dam decyzję konkurencji - Stevenson vs Suchocki w nocy polskiego czasu.
Na takie zestawienie pewnie niewielu ludzi wstało. Większość oprócz nokautu w necie , nie widziała walki.

Polsat stara się budować ofertę z myślą o klientach - to powinno być naturalne, ale nie tak łatwo określić nasze potrzeby, trafić w opcję którą klient chętnie zobaczy, także w ten sposób zakup Sęk vs Krasniqi pod Polaków jest lepszy, niż nocna potyczka Supermana Stevensona z mało atrakcyjnym rywalem.

Stąd też pewnie opcja walk pomiędzy Polakami na kolejnym już PBN, kolejnym które zrobiło furorę, bo możesz nie lubić Szpili, Adamka, ale może lubisz i zobaczysz galę dla Syrowatki, Proksy czy innego rodaka, bo we własnym kraju nawet pozornie małe bokserskie nazwisko może mieć większą rzeszę aktywnych fanów niż dużo lepsze zagraniczne papiery zawodnika.

To proste.

My walkę Maciec vs Tyner oglądamy w większości ze względu na Polaka a mało kto wie, że jego rywal walczył z Alvarezem, że jest ceniony, twardy, trudny.

A teraz wyobraźmy sobie, że Lanardo jest Polakiem, walczył z Alvarezem, Bizierem, Jeanem, Petersonem... Pod takiego gościa, którego traktowalibyśmy jak Boga, Legendę robiłoby się gale...

Dlatego też rozumiem i popieram walki Polak vs Polak, bo to daje wielkie emocje, oglądalność , co za tym idzie pieniądze, gale są rentowne, wręcz bardzo zyskowne a "producenci" bokserskich widowisk chcą robić kolejne. Do tego rozgłos PBN ściąga sporo sponsorów. To jest idealny plan na rozbudzenie w Polakach pasji do masowego oglądania boksu.

Chociaż z drugiej strony słowo "masowe" kłóci się z systemem PPV, ale i to wybaczam Polsatowi, bo widzę efekty ich pracy.

Po PBN mieliśmy i mamy co rusz transmisje dobrych gal światowych, są weekendy gdzie Polsat pokazuje kilka gal, nawet w środku nocy oglądaliśmy dwie z Las Vegas jedną z Khanem a drugą z Bradleyem itd. To też kosztuje, ale szefostwo stacji rozumie, że budowanie marki, zaufania jest ważne.

Moim zdaniem PPV i zyski z PBN nie są marnowane, bo widzę jak mega popularna w kraju telewizja co chwilę puszcza dobry boks, promuje dyscyplinę, uczy kibica , robi wszystko, aby w przyszłości, boks zawodowy nad Wisłą był produktem rozchwytywanym, pozwalającym zarabiać, dającym pracę zawodnikom, oraz frajdę fanom.

Bo nie sztuką jest zapłacenie 100 mln $ Pacquiao za walkę w Polsce, niejeden mógłby to zrobić, ale to pod każdym kątem strata, mimo ogromnej jednorazowej promocji.

Organiczny wzrost wartości, dojście krok po kroku do momentu w którym biznes regularnie na siebie zarabia, bez nachalności, budując wartość , markę, uzdrawiając zaplecze dyscypliny, rozwiązując kolejne problemy takie jak szkolenie młodzieży, zapewnienie obiegu, sprawienie, że maszyna boksu zawodowego nad Wisłą zaskoczy, to prawdopodobnie cel naszego medialnego giganta.

Solorz w biznesie nigdy nie szedł na skróty, nie wciskał kitu i nie uciekał. Najpierw są fundamenty i kroczek po kroczku budowanie pozycji. To inwestor długoterminowy, dokładny, dba o każdy szczegół, jest zorganizowany w swych inwestycjach jak nieliczni na świecie , pewniejszy niż bank, nie ma lepszej opieki dla boksu.

Wiele osób pewnie myśli, że on nie kontroluje działów w firmach, że jest figurą a np. Kmita nakreśla strategie swym podwładnym, że boks w Polsacie jest w rękach innych, świetnych pracowników, ale ja uważam, że rękę Solorz trzyma na dosłownie wszystkich ruchach strategicznych.

Wyobraźcie sobie sprzedawcę aut, który zrobił przynajmniej kilka km, każdym modelem samochodu w historii, zna jego wady, zalety, budowę, zmienność cen, kondycję producenta auta, dorobi mapkę serwisów w promieniu 100 km od naszego domu oraz poda terminy awarii poszczególnych części, patrzysz w notes - jutro pada pompka a za miesiąc światło stopu dostanie zwarcia.

Nazwalibyśmy go geniuszem i takim kimś w planowaniu biznesu, strategii, realizacji jej, reakcji na dane makro , nastroje jest Zygmunt Solorz Żak. Ten którego firma ostro wchodzi w boks w Polsce , która już pewnie ma plan od A do Z jak za 10 lat tu u nas, robić gale pożądane na świecie , maksymalizując zysk z boksu, zwiększając zysk działu sportu i poprawiając wynik firmy.

2007-2008 r Cyfrowy Polsat to było 10,5 mln sztuk akcji , całkowita wycena około 150 mln zł.

Dziś to 639,5 mln sztuk akcji, dające blisko 15 mld zł wyceny.

W latach 90 Polsat zatrudniał w pewnym momencie 200 osób a TVP ponad 7 tys. ludzi.

lata 2012-2013

TVP strata łączna ponad 220 mln zł

TVN zysk około 283 mln zł

Cyfrowy Polsat około 1 miliard 187 mln zysku netto

A tutaj z 2011 r.

http://www.wykop.pl/ramka/828457/pracownik-tvp-pracuje-45-razy-mniej-efektywnie-od-pracownika-polsatu/

Jest przywódca, ale i cały zespół Polsatu to wyjątkowo dobrze dobrani do miejsc ludzie, którzy dodatkowo pod ręką szefa nauczyli się etyki pracy, determinacji, poza tym widząc sukcesy góry, to, że machina działa coraz lepiej, nie mają powodów by wątpić w sukces.

Tak jak w powyższym linku jest wciąż, lepsza ekipa boksu pod skrzydła wziąć nie mogła. Zawodowcy, pasjonaci.

Ciekawe jakie gale będziemy mieli u nas za 10 lat, ja myślę, że sam boks i zyski z jego pokazywania, propagowania, już wtedy będą pozwalały na goszczenie poważnych mistrzów zza Oceanu u nas, oraz, że pojawią się nowe, liczniejsze talenty , wyłapywane szybciej przez promotorów, konkurujących ze sobą o miano lidera w robieniu gal dla widzów Polsatu. Wątpię , aby szefów giganta obchodziło nazwisko promotora, staż w branży, jeśli młodsi będą efektywniejsi, bardziej opłacalni.

Każdy w tym kraju, kto ma pojęcie o biznesie, wie, że opieka medialnego monstrum nad dyscypliną to żyła złota dla całego bokserskiego środowiska, ale o przydział trzeba zawalczyć.

Wizja zyskownej promotorki, kariery 100% pro. a to mogą zapewnić możliwości mediów już wpływa i będzie wpływała na determinację, poświęcenie, poziom i nakład pracy, starań, chcących coś znaczyć w zawodowym boksie w naszym kraju.

PBN motywuje bokserów do harówy, 100 razy więcej kibiców w hali niż na galach po remizach, fakt odpowiedzialności , ale też możliwości , które daje wygrana w takich widowiskach to ogromna dawka chęci, większe nakłady pracy, dbanie o szczegóły od boksujących przez trenujących do promujących.

Kapitał, reputacja, władze, kunszt prowadzenia, budowania biznesów, pewność, uparte, wieloletnie często dążenie do celu , umiejętność dokładania ze swoich w razie wszelkich kryzysów branży i spokojne czekanie na efekty. Efektywność wręcz światowa, pozwalają wierzyć, że przy naszych spontanicznych, kibicowskich duszach w Polsce boks zawodowy za dekadę będzie dużo powyżej obecnych , tak - światowych standardów.

Solorz dwoi się troi z majątkiem w czasach gdy większość firm notuje straty a likwidacja goni likwidację.

Lepiej przy polskich realiach, warunkach takich biznesów jakie robi ten gość nie da się zrobić, więc niech sceptycy zapomną, że pod wodzą Polsatu boks zawodowy w Polsce nie zwielokrotni grona fanów, odbiorców.

Trzeba jednak pamiętać, że Solorz to nie Szejk, który rzuca 100 mln $ mówiąc - walczcie. To typ który z rodzimych zasobów, ludzkiego potencjału środowiska bokserskiego z pomocą Kmity, Borka, Miszkina, Kostyry, Pindery i całej ekipy sprawi, że popyt na boks i jego poziom będzie rósł, rósł i rósł.

Nie ma innej opcji.

Łączna sprzedaż PPV ostatniej PBN to podobno około 200 tys. i to razy 40 zł.

Gaże, organizacja ile wyniosły ?

Robiąc dobre gale u nas i mając tak dużo odbiorców można zarobić i ulepszać i o to chodzi w sporcie zawodowym.

Mocne sportowo walki dają często największe przychody i tv sama ich szuka, nawet w Puncherze tworzą pary do walk.

To koniec ery hodowania bez jajecznych czy bez talentu pięściarzy.

Każdy promotor na każdej gali z 15 zapowiadanych na PL w 2015 r. będzie robił co tylko potrafi, aby nie być czwartą siłą bokserską na antenie Polsatu. To my kibice, wyznaczymy pozycje oglądalnościami, nie ma więc żadnego znaczenia to, że jeden promotor działa od dekady a inny drugi rok, jeśli nowicjusz będzie bardziej opłacalny, atrakcyjniejszy to naturalnie stacja będzie chciała to wykorzystać, bo nie ma nigdy za dużych zysków a poza tym Solorz dbający o pracę nad długiem po to, aby pożyczone miliardy nie dostawały karnych odsetek, nie marnuje okazji by mieć więcej, dzięki temu jest kim jest i potężne firmy mimo mega zobowiązań ma bezpieczne.

Sam wątpię, aby SKP za kilka lat było najsilniejszą naszą grupą, według mnie tandem Mariuszów , Grabowski i Kołodziej jeśli nie zerwą współpracy ma większy potencjał.

To czas ważny dla boksu, wierzę, że obudzimy nasz wojowniczy potencjał, że te pozytywy skruszą nawet układy PZB i Polska odbuduje amatorkę, będzie gdzie, czym i z kim trenować.

Taki całokształt zdrowych struktur boksu, pozwoli na rozwój i da nowe talenty a to jest w interesie promotorów i tv bo trzeba mieć kogo pokazywać a Polacy nie kupią co rusz naturalizowanych pięściarzy, my identyfikujemy się z Polską, reagujemy spontanicznie, nie zadowoli nas to jak Niemca.

PS tekst to moje wolne myśli, oby ktoś coś zrozumiał z tych bazgrołów ;)

Na koniec dodam, że piękne jest to jak w Polsacie wyłuskano nowe perełki.

Miszkiń jako komentator oraz to co robi Owczarz to dla mnie pełne pro, zawodowstwo. Wiedza, znajomość boksu od podszewki plus inteligencja, aparycja , jakość tego narybku bije na głowę każdego doświadczonego,ale zielonego boksersko fachowca.

Do tego wiedza o boksie Borka jak dla mnie jest zaskakująca, on sam ostatnio swą aktywnością, dociekliwością, pracą przy promocji, Puncherze, zmienił troche konwenanse rozmów zakulisowych. Dzięki niemu często promotorzy muszą uważać, aby nie robić rzeczy o które Borek spyta na wizji a których trafność szyderczo podważy.

Koniec chwalenia.profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz