Reklama

niedziela, 7 grudnia 2014

Mateusz Masternak - Wygrany weekendu wygrał karierę.

Mateusz Masternak ( 34-2, 24 KO ) wygrał z Mormeckiem, ale nie tylko z nim. Oprócz Francuza pokonał swoje słabości, wzniósł się na dobry poziom swoich umiejętności ( to nie był najlepszy z możliwych "Masterów " ) i nasikał z góry na twarze hejterów.


Ostatni okres Polak miał bardzo pracowity. Począwszy od 5 Października 2013 r. do dziś stoczył aż sześć walk w tym trzy z bardzo mocnymi rywalami.

Obecny mistrz WBC - Drozd, Kalenga i Mormeck, przeplatani zawodnikami pod trening, to naprawdę pracowity czas. Do tego Mateusz ciągle zmieniał sztab trenerski i według mnie obecna współpraca z Uli Wegnerem, oraz jego asystentem Bramowskim to strzał w dziesiątkę. Ktoś musiał pokazać temu chłopakowi rządzenie twardszą ręką. Mateusz wręcz wychowywał się z Andrzejem Gmitrukiem i Piotrkiem Wilczewskim i tu nie chodzi o trenerską klasę, zwyczajnie ciężko wyciągnąć z kogoś 110 % jak jesteśmy jego przyjacielem, kumplem. Niemieccy szkoleniowcy nie mają tego problemu i Polak mając większy bat mentalny nad sobą, walczy lepiej. Poza tym pokazał cechy charakteru wydobywające się z człowieka w najtrudniejszych chwilach, ma instynkt przetrwania, wolę walki, wrócił do dużej ilości uderzeń, do korzeni po części, podobnie walczył pod Gmitrukiem. Kontrola Francuza lewą ręką wypadła bardzo dobrze.

Na dziś dzień Masternak to już głośne nazwisko w cruiser. Chciałbym jego rewanżu z Kalengą !

Drugi pojedynek z Drozdem należy się najpierw Krzyśkowi Włodarczykowi, ale Mateusz po wygranym rewanżu z Yourim, byłby świenym kandydatem dla mistrza WBC...

27 lat a tyle ma "Master", to wiek, który pozwala mi wierzyć, że jeszcze przez dobre pół dekady przynajmniej, ten chłopak będzie nam dawał duże emocje na szczycie C.W.

Stojący pod ścianą chłopak, po dwóch porażkach w ważnych walkach wygrał na wrogim terenie, nie dając szans znanemu przeciwnikowi - piękno boksu !

foto boxingscene.com

Profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz