Reklama

niedziela, 21 września 2014

Krzysztof Włodarczyk vs Rachim Czakijew - powrót do przeszłości. W sobotę Drozd...
Już w najbliższą sobotę, nasz mistrz WBC w wadze junior ciężkiej, Krzysztof Włodarczyk ( 49-2-1, 35 KO ), wyjdzie do moskiewskiego ringu, gdzie zmierzy się z Grigorijem Drozdem ( 38-1, 27 KO ), pogromcą Mateusza Masternaka.
Nie jest, to pierwsza wyprawa naszego championa na wschód. 21 czerwca 2013 r. Krzyś pobił w Moskwie faworyzowanego Rachima Czakijewa, byłego mistrza olimpijskiego, który teraz marzy o rewanżu z nim.

Wróćmy do tamtej walki, ponieważ oglądając "Diablo" w pojedynku z Rachimem można poczuć dumę...Krzysiek niczym nauczyciel, przeczekał szturm silnego przeciwnika, powstał po liczeniu i wiedząc, że mistrzowska potyczka trwa 12 rd. skorzystał z czasu, kondycji, siły, precyzji, timingu, doświadczenia - pokazał kunszt.

cały pojedynek:Włodarczyk tamtym zwycięstwem zyskał uznanie w oczach kibiców nie tylko w Polsce. Ten facet poszedł na całość, nie bał się ucierpieć, pokazał hart ducha i umiejętności. Odnosił się z szacunkiem do rywala, zresztą, obaj panowie zachowywali się jak na sportowców przystało.

Czy w walce z Drozdem nasz bohater również się wybroni ? Ja sądzę , że tak... 12 rund w ringu z Włodarczykiem to ciężka przeprawa. Jego ciosy ważą bardzo dużo, poza tym "Diablo" i jego trener Fiodor Łapin wiedzą, że lepiej nie liczyć na to, że w Moskwie dadzą im punktowe zwycięstwo. Grigorij jest bardzo dobrym pięściarzem, ale tu zmierzy się z nr.1 cruiser według WBC, być może z najlepszym junior ciężkim boksującym obecnie. Nawet jeśli pierwsze 6 rund będzie słabsze w wykonaniu Krzyśka, ja nie będę się martwił, bo wiara w niego i kciuki ściskane za nim będą do końca 12 rd. jeśli taka będzie potrzeba, do werdyktu i po nim.

Osobiście obstawiam, że Drozd padnie w okolicach 11 odsłony...Po bardzo emocjonującym boju.

W moich oczach Krzysztof Włodarczyk już wystarczająco zapracował sobie na szacunek. Ostatnie 4 walki w jego wykonaniu, były świetne i nikt mi nie powie, że to papierowy mistrz. Jeśli ktoś tak twierdzi to ma mózg z papieru...

Do boju Diabełek !

Transmisję gwarantuje Polsat Sport w sobotę od 18.00 za co z mojej strony wielkie dzięki.

Teraz kolej na tego pana ...Profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

film-youtube
foto-bokser.org,boxing.pl,google.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz