Reklama

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Mistrz Włodarczyk kontra promotorzy. KOMPROMIS PILNIE POTRZEBNY !

W ostatnim czasie pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (49-2-1, 35 KO) a jego promotorami - Piotrem Wernerem i Andrzejem Wasilewskim coś zaczyna się psuć.

W wywiadzie dla ringpolska.pl, nasz mistrz WBC w dywizji cruiser, używa mocnych słów. Diablo sugeruje, że jego "opiekunowie" zabierają mu za dużo pieniędzy. Zarzuca też to że on nigdy nie uczestniczy w negocjacjach, że tak naprawdę nie wie ile kasy jest na stole i jaka kwota jemu się należy.

Rozumiem, że Krzysiek nie chce być oszukiwany, martwi mnie jednak to, że jego starcie z  Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO), może nie dojść do skutku. Diablo i tak walczy rzadko, teraz jest prawdopodobnie w najlepszym okresie swojej kariery i aż grzech to przesiedzieć...

" Jeśli chcą zarobić, że tak powiem normalne pieniądze, to myślę, że się zgodzą a jeśli chcą, nie wiem, zarobić coś ponadto jeszcze, no to myślę, że nie pojadę ".

Kilkukrotnie Krzysiek porusza temat pazerności...

Diablo twierdzi, że chce 13 % więcej od sumy, którą jemu się proponuje. Mówi, że z własnych źródeł wie, że promotorzy zarobili na nim za dużo przy walce z Czakijewem.

Ja z jednej strony sercem jestem za bokserem, bo to nasz jedyny mistrz i reprezentuje nas godnie. Jednakże, mam obawy, że w tej sytuacji straci i on i stracimy my kibice. Pieniądze w wadze cruiser nie są jakieś kosmiczne i w sytuacji gdy champion WBC siedzi na tyłku szczerze życzę mu, aby nie stracił tytułu, walki i gaży przez te 13 %... Nawet jeśli chce dobrze, to nie wiem czy teraz akurat wojna z promotorami jest dobrym pomysłem.

To Krzysiek jest flagą SKP, flagą naszej największej grupy. Mam nadzieję, że to sprawi, że Werner i Wasilewski postarają się zaspokoić jego żądania a resztę wyjaśnią sobie po męsku później, bo oskarżenia w mediach źle wyglądają.

Liczę, że promotorzy nie wyciągną ciężkich dział, nie odpuszczą walki Drozd vs Włodarczyk i nie pozwolą sobie, nam i bokserowi na sankcje ze strony federacji.

KOMPROMIS PILNIE POTRZEBNY NA JUŻ NAJLEPIEJ !

TUTAJ DLA DOBRA NASZEGO BOKSU TRZEBA SIĘ DOGADAĆ !

Czarny scenariusz to :
Nie walczy Diablo, nie walczy Kołodziej, Diablo siedzi w poczekalni, WBC w końcu pozbawia go tytułu. Ani zysków, ani emocji, byłaby tragedia !

Ja wierze, że jeśli Werner i Wasilewski mają głowę na karku to docenią to, że Włodarczyk jest naszym reprezentantem, że daje świetne walki a po starciu z Czakijewem, chętnych na obejrzenie go w akcji na pewno będzie więcej.

Jeśli zacznie się obrażanie, będą fochy, kłótnie, to my do niczego nie dojdziemy i jeszcze stracimy jedynego mistrza poważnej federacji w boksie zawodowym...No, ale co, przecież strzelać sobie w kolana często potrafimy w różnych dyscyplinach, szczególnie gdy liczymy mamonę.

Diablo mówi, że nikt nie będzie się bogacił na jego zdrowiu, ale co on miałby teraz robić poza boksem ? Czy po to tyle harował, aby będąc na szczycie skłócić się i odpuścić ? No chyba nie bardzo...

Muszą się dogadać, ale jest to kolejna sytuacja w naszej głównej grupie promotorskiej, gdzie zawodnicy mają pretensje do promotorów.

Gdybym to ja miał decydować, Diablo dostawałby 5 - 10 razy więcej niż Szpilka za walki, bo tu jest różnica kilku klas sportowych, jednakże w tym biznesie nie zawsze wszystko jest sprawiedliwie...


link do wywiadu :
https://www.youtube.com/watch?v=5KyECvDwvJA


Profile bloga :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz