Reklama

niedziela, 17 sierpnia 2014

Michał Chudecki moim bohaterem weekendu. Co za progres ! Jest komu dziękować.
Wygląda na to, że morskie powietrze służy Michałowi Chudeckiemu ( 10-0-1, 3 KO )... Teraz będzie poważniej.

Ciężka praca i jeszcze raz ciężka praca i raz jeszcze ! Tak trzeba, bo nie ma nic za darmo, szczególnie w boksie zawodowym... Przed walką z Felixem Lorą ( 18-12-5, 9 KO ), bokserem twardym, silnym i nieprzewidywalnym, Polak trenował bardzo mocno. Wspominał o tym, że stworzyli z bratem Krzysztofem świetnie zgrany zespół i, że pomagają im inni dobrzy i znający się na rzeczy ludzie. A ja ze swojej strony też chcę im podziękować, ponieważ zrobili kawał dobrej roboty i widzieliśmy w Polsce, lekkiego aspirującego do światowego poziomu.


"Chudy" mówił , że podporządkował się robieniu formy w 100 %. Treningi między innymi w Red Oak CrossFit Rankor dały efekty. Odpowiedni trenerzy od przygotowania fizycznego,Mikołaj Szcześniak oraz Łukasz Połuboczek. Sparingi z bratem, który też ma duży talent i potencjał bokserski, sparingi z Borysem Mańkowskim - świetnym zawodnikiem z mma, który poprawił bardzo boks, kolejne z Mateuszem Gamrotem i Łukaszem Rajewskim. Do przygotowań Michała włączył się nawet jego imiennik Materla, który robił z nim technikę i jak widać na poniższym zdjęciu mocno kibicował na wczorajszej gali. Swoje też panowie razem "wybiegali".
Z Michałem sparował również Krzysztof Cieślak, który niestety musiał zakończyć karierę z powodów zdrowotnych, ale i on dołożył swą cegiełkę do wygranej Chudeckiego. Podobnie jak Łukasz Landowski, który ze swoimi zawodnikami jeszcze doszlifował " Chudego ". Pięściarz miał w sztabie również profesjonalnego szefa kuchni - Marcina Stelmaszyka, dietetyka Artura Dzierzbickiego z hotelu RODAN. Ci wszyscy ludzie oraz sponsorzy Green Zone, Extreme Hobby, Connector, sprawili, że wczoraj nasz reprezentant był silny, miał świetny refleks, znakomitą szybkość, wydolność, zresztą nawet jego ciało zmieniło się wizualnie !

Michał częstował Lorę pięknymi ciosami kontrującymi z przedniej ręki, studził tym jego zapędy. Leworęczny Polak momentami przypominał mi Guillermo Rigondeaux, polującego na prawy sierp, wyprowadzając ciosy w tempo atakującego Felixa. 


Znakomicie chodził też prawy prosty, Chudecki mógł strzelać nim jak z karabinu a szybkość nie spadała, on był chyba przygotowany na 15 rund.


Dobra mocniejsza, lewa ręka, która często atakowała po przepuszczeniach, czy z doskoku. Lora, który znany jest z tego, że potrafi stłamsić rywali fizycznie, tym razem zderzył się z mobilną ścianą...Nasz zawodnik znakomicie się poruszał, wykonywał zwody, kontrolował nawet wymiany, rwał rytm a do tego prezentował się jak tytan pracy. Sylwetka i spojrzenie klasowego fightera...Podobały mi się z jednej strony opanowanie i plan na walkę a z drugiej strony agresja.

Podsumowując:

Michał wczorajszym występem pożarł wszystkich, łącznie z pięściarzami występującymi za Oceanem. Ja jako Polak jestem dumny z tego, że ktoś u nas pokazał, że jak się bardzo chce to można... Michał to fajny gość i nie miał łatwo, wiele przeżył w swej karierze, ale jak widać każda wyprawa sporo go nauczyła. 

Do niedawna Chudeckiego nazwałbym takim "Włóczykijem" naszego boksu, ale on odnalazł swe miejsce, pośród ludzi tak jak on zarażonych sportem. Nie tak dawno widział jaką pracę wkłada Danny Garcia i jego team w przygotowania ( zasługa-Jeff Wojciechowski, dzięki). Teraz na naszych, polskich "śmieciach" wykonał z bratem i resztą wymienionych osób podobną robotę... Coś pięknego. 

Jeden bohater główny, czyli Michał Chudecki.
Niejeden bohater drugoplanowy, ale bardzo ważny - szukaj wyżej tych co dokładali kolejne cegiełki, budując sukces boksera.

Wszystkim dziękuję i gratuluję. Liczę, że współpracę będziecie kontynuować.

Na koniec jeszcze wspomnę o Tomaszu Babilońskim, który dał szansę Michałowi. Jemu też należą się słowa uznania.

Babilon stawiaj na tego gościa !

zdjęcia
(C)Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl
Babilon Promotion/facebook
twitter Michał Materla

Profile bloga:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz