Reklama

niedziela, 6 lipca 2014

Z Historii - Muhammad Ali vs Chuck Wepner24 MARCA 1975 r. nie był  łatwym dniem dla Muhammada. W ciągu mniej więcej 1,5 roku Ali pokonał Nortona, Fraziera i Foremana. Tym razem naprzeciw niego miał stanąć z pozoru mniej groźny przeciwnik - Chuck Wepner. Był to pięściarz, którego George Foreman zdeklasował już w czwartej zawodowej potyczce, ale jak to w boksie, nie cyfry walczą, nie statystyki, tylko ludzie - istoty, które potrafią zaskakiwać.
Walka o tytuły WBA i WBC w wadze ciężkiej musiała być spełnieniem marzeń dla urodzonego w Nowym Jorku Chucka, dlatego też ten charakterny bokser dał z siebie dosłownie więcej niż miał. 
Zakontraktowany na 15 rund bój, dostarczył kibicom w Richfield Coliseum w Ohio sporo emocji. "The Greatest" musiał się sporo napracować, aby powstrzymać szarżującego na niego rywala. W dziewiątej odsłonie mistrz znalazł się nawet na deskach po bardzo mocnym prawym na tułów, bitym przez Wepnera.

To jest jeden z tych pojedynków, które kibic boksu powinien zobaczyć. Mimo, że Chuck walki nie wygrał, to woli walki nikt mu odmówić nie może...


Cały bój z youtube :
Profile bloga, zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz