Reklama

środa, 9 lipca 2014

Saul Alvarez vs Lanardo Tyner - 2009-12-05 - przemyślenia.Cofam się w przeszłość o niespełna pięć lat. W walce z Lanardo Tynerem, Canelo miał nieco ponad 19 wiosen. Na gali w Meksyku, przeboksował jednak z twardym Amerykaninem całe 12 rund i wygrał według mnie wysoko i zasłużenie.
Tynera wielu z nas kojarzy z ostatniej gali w Lublinie, kiedy to testował Łukasza Maćca.
W mojej ocenie i nie tylko mojej ( choćby Przemysława Salety ), blisko 39 letni Lanardo wygrał z Polakiem, ale sędziowie punktowi widzieli to inaczej.
Dzięki takim nagraniom jak to prezentowane poniżej, możemy nakreślić sobie to co często pomijamy. Wielokrotnie wielu kibiców wspominało/wspomina, że Canelo jako młody chłopak był promotorskim "balonem", więc jak to się ma do tego, że nasz reprezentant nie potrafi tak wyraźnie zwyciężyć Tynera, jak ówczesny młokos z Meksyku ? Czy np. Lanardo nie był wymagającym testem dla tak młodego pięściarza ?
Saul Alvarez to bardzo duży talent, co do tego nie mam wątpliwości. 
Uważam, że jego wersja z 2009 r. umiejętnościami, siłą, biła na głowę wielu zawodników z którymi dziś w różnych zakątkach świata wiąże się mniejsze, czy większe nadzieje.
W sobotę Meksykanin stoczy kolejną wielką potyczkę. Choć ma niespełna 24 lata, mierzył się z takimi wojownikami jak Angulo, Trout, Mayweather Jr. W weekend spróbuje swych sił ze znakomitym Kubańczykiem Erislandym Larą. Uważam, że mamy do czynienia z wojownikiem. Saul uczył się boksu na zawodowstwie i nie można było oczekiwać, że jako 19 latek będzie toczył takie potyczki jak dziś. On musiał przejść iluś tam słabszych rywali, bo nie miał podbudowy amatora, zaczynał karierę profesjonalną mając troszkę powyżej 15 lat... Jednak nie ma mowy o tym, że był zachowawczo prowadzony. Przecież u nas, starszego i raczej gorszego Tynera, nazywano mocnym rywalem, dla 25 letniego Maćca...

Starcie z Tynerem po 24 minucie.
źródło-youtubeProfile bloga, zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz