Reklama

niedziela, 13 lipca 2014

Lara został oszukany. Uzależniony od boksu cierpię.

Oglądania boksu rzucić nie potrafię, więc jest nieprzyjemnie.

Czuję się jak alkoholik, który za wyżebrane pieniądze kupuje w sklepie wódkę i trafia na metanol z Czech...Można pokonać normalnego kaca, ale nie takiego. Czuję wielki zawód, niedosyt, choć gala była emocjonująca a postawa Lary dzielna, jego kunszt wielki...

Człowiek wstaje w nocy, wcześniej czeka na walkę miesiące, tygodnie, odlicza dni, godziny, ustawia budzik co do minuty i co ? Chciałoby się powiedzieć chujów sto ! Ale było tylko dwóch oficjalnych, punktowych...Choć resztę też bym dozbierał w tym chorym... No właśnie ?

Czy boks to jeszcze sport czy już tylko biznes ?

Niektórzy próbują na siłę się mądrzyć, wmawiać, że boks z Kuby jest jakiś gorszy. Rigondeaux i Lara to wielcy szermierze na pięści, ale mają wyraźne problemy w biznesie, w którym nie liczą się ich umiejętności a liczy się popularność i zysk, jaki zawodnik przynosi.

Tak sobie myślę, że Floyd Mayweather Jr. pozbawiony swej renomy, na dziś dzień przegrałby według punktowych walkę i z Cotto i z Maidaną ! Money ma szczęście, że zrobił markę, że jest Amerykaninem generującym ogromne zyski, inaczej i jego by "dymano". Zresztą, w starciu Floyda z Canelo, pewna spróchniała cipa też dała remis...

Moim zdaniem Erislandy Lara (19-2-2, 12 KO) wygrał z Saulem Alvarezem (44-1-1, 31 KO).

ZOSTAŁ JEDNAK OKRADZIONY, OSZUKANY, PONIEWAŻ CANELO TO PUPILEK GBP, OSCARA DE LA HOI.

117-112 ( Z RUNDĄ REMISOWĄ ), 116-112, 117-111 CZY 115-113 LARA uważam takie punktacje za słuszne. 115-113 tylko dlatego, że promuje prawdziwego wygranego. Już remis byłby krzywdzący dla Kubańczyka.

Są tacy, którzy już poddali się działaniu bokserskiego metanolu i oślepli.
Żenujące jest to jak niektórzy ludzie zajmujący się boksem na co dzień, ci których punktacje idą w świat potrafią być przekupni ?

Innego wytłumaczenia dla braku wiedzy u tych, którzy ją szerzyć powinni, nie widzę.

Ja jednak brutalnie ich pierdolę i nie będę głosił herezji, że atakujący, bijący powietrze i często bloki zawodnik wygrywa z celnym, trafiającym mocno prostymi kontr-bokserem. Nie wmówi mi nikt, że praca nóg Lary była do dupy, bo była skuteczna i kiwała Saula !

Cwaniacy, biznesmeni, układy, przekupni sędziowie niszczą nasz ukochany sport. Nie przyglądaj się temu biernie !

Bo zrobią nam z boksu wrestling.

Jeszcze zrozumiem kibica, który uważa, że boks to bójka, on może się mylić dlatego też :


Jeszcze raz przypomnę zasady punktowania walk, które znajdziemy pod linkiem ( źródło boxing.pl ) :

http://www.boxing.pl/forum/strefa-punktowania-walk/19751-oga-lne-zasady-punktowania-walk-bokserskich.html

Wybiorę trzy elementy bez znajomości których nie powinno się zasiadać do punktowania takich walk jak Lara vs Alvarez

"a) Efektywna agresja (effective aggression)

Kluczowe jest tu słowo „efektywna”. Zawodnik może iść do przodu, próbować dobrać się do przeciwnika, spychać go do obrony, ale nie zadaje ciosów lub nie trafia. Żeby być efektywnym, zawodnik musi konsekwentnie trafiać, poruszając się do przodu. Należy zaznaczyć, że pięściarz walczący na dystans może być „efektywnym agresorem”, jeśli to on inicjuje wymiany. "

b) Obrona (defense)

Bardzo pomijany aspekt, zwłaszcza przy punktowaniu. Obrona jest częścią walki. W boksie jest to zdolność do skutecznego zadawania ciosów, samemu unikając przy tym bycia trafianym. Do elementów obrony zalicza się m. in. uniki, schodzenie z linii ciosu, blokowanie, ale też skuteczne klinczowanie.

c) „Ring generalship”

Przewagę w tym elemencie uzyskuje bokser kontrolujący tempo i wydarzenia w ringu; bokser, który zmusza rywala do walki na swoich warunkach. Może to być np. zawodnik utrzymujący walkę na środku ringu i neutralizujący agresywny styl walki przeciwnika, lub zawodnik skutecznie zamykający ring i zmuszający rywala do obrony przy linach. "

Jeszcze raz :
Cwaniacy, biznesmeni, układy, przekupni sędziowie niszczą nasz ukochany sport. Nie przyglądaj się temu biernie !

Profile bloga, zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboksBrak komentarzy:

Prześlij komentarz