Reklama

czwartek, 1 maja 2014

Luis Collazo - sobotni rywal Khana jest mocnym wyborem.filmy-youtube

Już w sobotę na gali Mayweather Jr. vs Maidana dojdzie do bardzo dobrze zapowiadającej się potyczki Amira Khana z Luisem Collazo. Moim zdaniem reprezentujący barwy Anglii - Khan może tę walkę przegrać. Na pewno nie lekceważyłbym 33 letniego Luisa, ponieważ jego lekceważyć nie można. Ten 33 letni pięściarz od wielu lat jest w szerszej czołówce dywizji półśredniej. Amir tak naprawdę nigdy nie boksował w tym limicie. To będzie jego pierwszy sprawdzian w pełnym 147. Przypomnę kilka walk Collazo.

_________________________________________________________________________________


Luis Collazo vs Ricky Hatton.
13 maj 2006 r. Minimalna porażka, według wielu obserwatorów to Luis był lepszy a przynajmniej zasłużył na remis. Sędziowie punktowali 2 x 115-112 i 114-113 dla Anglika, mimo, że starcie odbywało się w Bostonie. Wiadomo jednak, że Hatton to było duże nazwisko. Rok wcześniej jego ofiarą padł Kostia Tszyu. Lederman punktował 114-113 dla Ricky'ego. Collazo w tym starciu bronił tytułu WBA w wadze półśredniej, który zdobył w Kwietniu 2005 r. wygrywając z Jose Antonio Riverą.


_________________________________________________________________________________

Luis Collazo vs Shane Mosley.
10 Luty 2007 r. W stawce tymczasowy tytuł WBC w dywizji półsredniej i wyraźna, zasłużona, punktowa wygrana Mosleya. Shane nie miał problemów z zabieraniem rund leworęcznemu przeciwnikowi. Collazo potwierdził, że jest twardy. Ten facet jako zawodowiec przegrał przed czasem jedynie raz i było to po niespełna dwóch latach kariery - w 2002 r.

                               


_________________________________________________________________________________

Luis Collazo vs Andre Berto.
17 styczeń 2009 r. Berto w tym starciu bronił swego pasa WBC w 147. Według punktowych Andre wygrał 2 x 114-113 i 116-111. Bardzo dobra zacięta walka. Równie dobrze Collazo mógł zostać ogłoszony nowym mistrzem WBC w półśredniej, nie byłoby to żadnym przegięciem, najlepszym werdyktem byłby uważam remis. Kolejna potyczka w karierze Luisa w której jest o krok od zwycięstwa nad renomowanym rywalem, kolejna walka w której walczy łeb w łeb z bokserem o większym nazwisku.                                

_________________________________________________________________________________

Luis Collazo vs Victor Ortiz.
Collazo po walce z Berto zaliczył jeszcze jedną porażkę. W 2011 r. pokonał go Freddy Hernandez. Ostatnie lata nie były dla niego dobre i być może dlatego został wybrany jako rywal powracającego Ortiza. Być może team Victora nie docenił potencjału jaki ma Luis, wydaje mi się, że mogli uważać go za wyboksowanego. 
30 stycznia 2014 r. Collazo pokazał jednak klasę. Ortiz, który powracał po półtorarocznej przerwie został zastopowany w 2 odsłonie. Luis tą walką wrócił do gry i pewnie dzięki tej wygranej, ma teraz pojedynek z Khanem. Sądzę, że ten facet może być bardzo zdeterminowany, bo być może jest to jego ostatnia okazja na toczenie wielkich pojedynków za duże pieniądze.


                               

________________________________________________________________________________

Collazo to bokser silny i niezły technicznie. Zobaczymy jaką taktykę obierze. Moim zdaniem powinien dążyć do wymian z bliska z Amirem, jestem przekonany, że Collazo góruje nad sobotnim rywalem odpornością.

Jako wieloletni półśredni, potrafiący wymieniać ciosy z Ortizem czy Berto może przeważać również pod kątem siły fizycznej.

Amir Khan potrafi boksować z mańkutami, zobaczmy chociażby jego walkę z Zabem Judah, ale musimy pamiętać, że to było 3 lata temu, w wadze niżej, przed porażką z Garcią czy deskami z Diazem.

Cieszy mnie to, że Amir ma twardego, konkretnego rywala, ale nie zdziwi mnie jeśli przegra z Collazo i to przed czasem. W ostatnich potyczkach Khan nie błyszczał a wręcz odwrotnie, teraz stanie twarzą w twarz z rodowitym półśrednim.

Niech wygra lepszy.

zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz