Reklama

czwartek, 13 marca 2014

Z przeszłości - Botha vs Lewis.

          15 Lipca 2000 r. Frans Botha stanął do walki z Lennoxem Lewisem. który kilka miesięcy wcześniej rozniósł w pył nadzieję Amerykanów - Michaela Granta.

Botha to pięściarz skazany na bycie drugim. Pokonał Schulza, ale odebrano mu pas, bo wykryto u niego sterydy. Przegrał z Moorerem, padł z Tysonem mimo, że ładnie sobie radził. Jego największym sukcesem jest chyba remis z Shannonem Briggsem w 1999 r.

Lennox Lewis dał mu dosłownie lekcję. Ustawiał go od początku a akcja kończąca to majstersztyk. Frans robi tam za refleksówkę a mistrz idealnie trafia w tempo.

Już w sobotę z 14 lat starszym Białym Bawołem zmierzy się nasz Andrzej Wawrzyk. Oczywiście obecny Frans to nawet nie jest połowa tego, który walczył z Lewisem, ale tylko dlatego nasz reprezentant może z nim zwyciężyć. Chociaż Botha w erze świetnych ciężkich nigdy nie wspiął się na sam szczyt, to jednak jego prime, było i jest marzeniem, celem nie do osiągnięcia dla wielu zawodników.  

Lennox zdemolował Bothę, ale oglądając tę egzekucję możemy być pewni, że gdyby w sobotę na przeciw Wawrzyka wyszedł taki Frans jakiego widzimy w nagraniu to z Polaka nie byłoby co zbierać. 


film - youtube

zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz