Reklama

sobota, 1 lutego 2014

WBC robi co chce. Walka Jennings vs Perez ? A co z Takamem ? Scott ...?

foto-sport.pl

Zacznę od tego, że popieprzona jest ta cała polityka federacji w boksie zawodowym. Po tym jak odszedł Witalij Kliczko, mamy jedno wielkie zamieszanie od strony WBC. Wczoraj czytałem, że Deontay Wilder ma walczyć z Malikiem Scottem ( tym którego niedawno pokonał Chisora ) i, że wygrany będzie pierwszym pretendentem, dla zwycięzcy z walki Arreola vs Stiverne.
Nie rozumiem dlaczego Malik Scott dostaje taką szansę. Przegrał z Dereckiem a ostatnio pokonał leszcza ważąc kilkanaście kg. więcej. Chyba Golden Boy Promotion promujące Wildera, zrobiło dobre rozeznanie i samo zadecydowało o tym z kim i kiedy, zawalczy ich pupilek - "Bronze Bomber"... Czy droga do eliminatora wiedzie przez porażkę z Chisorą ? Super...Malik Scott pewnie sam był zaskoczony.

Teraz podobno WBC zarządza walkę Bryanta Jeningsa z Mikiem Perezem. To ma być prawdopodobnie eliminator "niższej rangi" taki ustawiający kolejkę. Ale gdzie jest Carlos Takam, który zremisował z Mikiem pozostawiając lepsze wrażenie ? Jeśli WBC uznaje, że remis Pereza to tak naprawdę jego wygrana to niech nikt się nie dziwi, że nie idzie się w tym wszystkim połapać.

Witalij Kliczko zostawił tytuł, Jose Sulaiman odszedł z tego świata i chyba będzie tylko gorzej...
Przypomina mi to jakąś samowolkę na całego. Pani wyszła z klasy i dzieci rozrabiają, nowy przewodniczący, kapitan drużyny, tego wybieramy a ten dziś nie gra - paranoja.

Pomimo tego, że starcie Jenningsa z Perezem zapowiada się bardzo fajnie to te wszystkie decyzje nie mają rąk ani nóg.

zapraszam :
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

1 komentarz:

  1. Wilder w oficjalnym eliminatroze to parodia na całego , brak słow , Amerykanie musze miec swojego mistrza ale jesli zostanie nim Detonay to długo sie pasem nei naciesza chyba ze WBC z GBP zaczna tak kombinowac ze starca szacunek kibicow

    OdpowiedzUsuń