Reklama

czwartek, 2 stycznia 2014

Trener Gołowkina uważa, że Khan nie zasłużył na szansę od Floyda.


źr.boxingscene.com/Edward Chaykovsky/Chris Robinson                       Zacznę od tego, że zgadzam się z Abelem Sanchezem. Amir Khan, nie pokazał póki co nic w kategorii do 147 funtów. Nie jest czołowym zawodnikiem wagi półśredniej i sukcesy z wag niższych tego nie zmieniają. W półśredniej Khan tak naprawdę walczył tylko z Julio Diazem, który jest średniej klasy pięściarzem i Brytyjczyk miał z nim wielkie kłopoty. Carlos Molina nie był nawet zawodnikiem tej wagi, zwyczajnie dobrze go dobrano na powrót Amira, który i w tym starciu nie błyszczał.

A co sądzi trener GGG ?

-Nie sądzę, że Khan zasługuje na to. Myślę, że tacy faceci jak Maidana czy Garcia bardziej zasługują. Nie sądzę, że Amir Khan zrobił wystarczająco wiele.

- Oczywiście Amir Khan ma duże nazwisko i mówi się o jego dużych walkach. On nie jest godnym rywalem, ale prawdopodobnie jego walka z Floydem niesie najwięcej pieniędzy.

W pełni podzielam te opinie. Uważam, że ludzie patrzą na Khana przez pryzmat wagi lekkiej i głównie junior półśredniej, gdzie odnosił największe triumfy, ale to było w 2011 r i wcześniej, teraz mamy 2014 r.
 Dziś mówimy o walce w półśredniej, gdzie Amir póki co nic nie udowodnił. Jest cała masa bokserów, którzy w tej kategorii prezentują się lepiej. Maidana, który pokonał Bronera na pewno się do nich zalicza. Garcia mimo, że jest pięściarzem ze 140 funtów znokautował Khana, pokonał Matthysse i też wolałbym jego kandydaturę.

Amir to typowo marketingowy dobór i łatwa walka. On fizycznie w 147 zostanie zjedzony przez Floyda, nie ma cienia szansy. Brutalne, ale prawdziwe. Inaczej tego nie widzę. Mayweather potrafi odpierać ataki bokserów z junior średniej, jeśli będzie tylko chciał z Amirem nie będzie musiał walczyć jak kontr-bokser, tylko go pobije. To, że Floyd nie nokautuje takich osiłków jak Canelo nie znaczy, że nie znokautuje Amira, który naciskany się gubi, nie ma obrony i odporności.

Ja nie chcę tej walki...

zapraszam :

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz