Reklama

piątek, 3 stycznia 2014

Dziś w nocy jest niezła gala. Tyson rozjemcą na ważeniu.

zdjęcia z boxingscene.com
filmiki z youtube                      Kolejna impreza z cyku ESPN Friday Night Fights odbędzie się w Target Center w Minneapolis już dzisiejszej nocy polskiego czasu.
                       Główną walką wieczoru będzie starcie pomiędzy Kubańczykiem Rancesem Barthelemy'm (19-0, 12 KO) i posiadaczem pasa IBF w wadze super piórkowej - Argenisem Mendezem (21-2-1, 11 KO). Obu panów widzimy na zdjęciu powyżej. Pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. Pięściarzy łączy rywalizacja z twardym Arashem Usmanee. Zarówno Rances jak i mistrz z Dominikany mieli z nim olbrzymie kłopoty. Kubańczyk niby wygrał z Usmaneem, ale wielu obserwatorów uważa, że na zwycięstwo nie zasłużył. Natomiast Mendez zremisował z Afgańczykiem po piekielnie wyrównanym pojedynku.

Oto obydwie potyczki :

Arash Usmanee vs Rances Barthelemy -  http://www.youtube.com/watch?v=GEjnHhBoQi4

Argenis Mendez vs. Arash Ushmanee - http://www.youtube.com/watch?v=KjAhszm0NVo

                    Ciężko typować kto dziś wygra. Zarówno Barthelemy jak i Mendez to bokserzy dobrzy technicznie, potrafiący boksować. Obaj są z tego samego rocznika - 1986 r. Zapowiada się świetne starcie i nie zdziwię się jeśli pas zmieni właściciela.

Oprócz tego pojedynku zobaczymy też między innymi Caleba Truaxa z wagi średniej. Amerykanin to niezły pięściarz, ma tylko jedną porażkę z 2012 r. z walki z Jermainem Taylorem. Caleb przegrał wtedy na punkty, ale miał sławnego rywala na deskach. Od tamtej pory wygrał pięć walk w tym trzy przed czasem. Jego ofiarą padł też dość znany Don George, który przegrał przez TKO w 6 odsłonie. Dziś przeciwnik Truaxa nie jest zbytnio wymagający. Ossie Duran pochodzi  z Ghany, jest twardy i doświadczony. Ma 28 zwycięstw, jedenaście porażek, ale tylko raz przegrał przed czasem. A oto Truax i jego przeciwnik :Ciekawostką z ważenia przed dzisiejszą imprezą bokserską jest interwencja Mike'a Tysona, który rozdzielał sprzeczających się pięściarzy podczas ważenia. Dennis Galarza i Celiel Castillo, albo nie wytrzymali ciśnienia, albo reklamowali galę. Stawiam raczej na to drugie.
Po dłuższym poście zaczynają się gale roku 2014. Oby przyniosły nie mniej emocji niż te ubiegłoroczne.

zapraszam :Brak komentarzy:

Prześlij komentarz