Reklama

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Ciosy na tułów.filmiki-youtube

                   Ciosy na tułów są często niedocenianym elementem sztuki bokserskiej. Tak naprawdę potrafią jednak odgrywać znaczącą rolę, szczególnie na zawodowstwie, gdzie walki są dłuższe a takie uderzenia wspaniale podkopują kondycję rywala. Body Shot służą jednak nie tylko jako element taktyki, strategii. Mimo, ze wielu kibiców zwraca uwagę głównie na uderzenia na głowę, to te niekiedy niewidoczne bomby na korpus, potrafią kończyć walki na najwyższym poziomie. Cios na wątrobę czy splot nierzadko bywa kończącym. W walce Roy Jones Junior vs Virgil Hill wszystko zakończył piekielny prawy w okolice żeber.

http://www.youtube.com/watch?v=X4CNe6K-1Tc

Przed czystym, zadanym w odpowiednim czasie razem na korpus niekiedy nie ochronią nas wspaniale wytrenowane mięśnie. Niektórzy po prostu mają ten dar kumulowania ogromnej siły w tego typu uderzeniach i robią to wtedy gdy rywal najmniej się spodziewa.


Do zawodników, których tego typu uderzenia wyróżniają należą/należeli między innymi :
Roy Jones Junior, Miguel Cotto, Bernard Hopkins, Julio Cesar Chavez, Joe Frazier, Mike Tyson, Jerzy Kulej, Guillermo Rigondeaux, Jirov, McCallum, Tua, Bute, Hatton, Castillo i wielu innych.

W ostatnim czasie wyróżnia się też Giennadij Gołowkin, który takimi ciosami napoczął nam Grześka Proksę, oraz lewym hakiem na wątrobę znokautował Macklina.


I jeszcze jeden filmik, niektóre się powtarzają, ale nie wszystkie i dla mnie to czysta przyjemność oglądania :)


zapraszam :
https://twitter.com/kochamboks


2 komentarze:

  1. poza sensem kasowym nie było chyba zadnego innego zeby Oscar wychodził do Hopka , zdjecie idealnie pokazuje jak niszczycielskie moga byc takie walki

    najbardziej roz...ło mnie jak pisano ze Oscar mógł walczyc dalej tylko zabrakło mu charakteru , od razu widac kto miał do czynienia z czynnym uprawianiem boksu bo kazdy wie ze jak dostanie sie w ten splot to mowy o zadnej symulacji byc nie moze

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie uderzenia są często bardziej przejebane niż na głowę :)

    OdpowiedzUsuń