Reklama

czwartek, 9 stycznia 2014

Łaszczyk i Szymański zawalczą na dobrej gali.

Wielu kibiców doskonale kojarzy cykl ESPN Friday Night Fights. 7 lutego w Chicago, na takiej właśnie gali wystąpi dwóch Polaków promowanych przez Global Boxing Mariusza Kołodzieja.

Kamil Łaszczyk ( 15-0, 7 KO ) będzie nawet bohaterem jednej z dwóch głównych walk. Nasz rodak boksujący w kategorii piórkowej ma wyznaczonego bardzo groźnego przeciwnika - Daniela Diaza ( 20-5-1, 14 KO ). To będzie prawdziwy test dla " Szczurka ". Jego przeciwnik jest doświadczony i ma czym uderzyć. Ta 10 rundowa walka nie będzie spacerkiem. W ostatnim występie Daniel pokonał faworyzowanego Roberta Marroquina ( 23-3, 16 KO ) niejednogłośnie na punkty. Polak jeszcze nigdy nie boksował z kimś tak groźnym, będzie musiał być skupiony. Kamil ma duży potencjał, promotor powoli przymierza go do walk o tytuły. Potyczka z Diazem może wprowadzić Łaszczyka na wyższy poziom, jeśli wygra droga do naprawdę dużych pojedynków stoi otworem.

Drugim naszym reprezentantem na gali w Chicago będzie Patryk Szymański ( 9-0, 4 KO ). Jego rywala jeszcze nie znamy, ale nie spodziewajmy się też nie wiadomo kogo. Polak ma dopiero 20 lat i niedawno przeszedł do dywizji junior średniej. Ma zawalczyć na dystansie 6 rund i łapać kolejne doświadczenia.

Na tej samej imprezie będzie boksował niepokonany Jonathan Gonzalez ( 17-0-1, 14 KO ). 24 letni super średni z Portoryko ma spory potencjał, jego przeciwnikiem na dystansie 10 rund ma być bokser o takim samym nazwisku - Norberto Gonzalez ( 20-2, 13 KO ) z Meksyku. Jonathan to zawodnik, którego warto obserwować. Ten chłopak zremisował na dystansie 12 rund z Siergiejem Dzinzirukiem mając 23 lata.

Uważam za pozytywną rzecz - fakt, że nasi reprezentanci będą mieli okazję pokazać się na jednej z gal, która idzie w świat.  Cykl ESPN Friday Night Fights śledzi wielu fanów boksu. W dodatku cieszy mnie trudny sprawdzian dla " Szczurka ", który będzie miał okazję samemu się przekonać na co go stać.

zapraszam :
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz