Reklama

sobota, 18 stycznia 2014

Andrzej Fonfara vs Adonis Stevenson - Kolejny Polak ma walkę życia ?zdjęcie - garnekmedia.blogspot.com
źródło - boxingscene.com

                      Jak podaje boxingscene.com, obóz Andrzeja Fonfary (25-2, 15 KO) osiągnął porozumienie z mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej - Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO). Planowana data pojedynku Polaka z Supermanem to 12 Kwietnia. Podobno na dniach wszystko ma zostać oficjalnie ogłoszone.

Wygląda na to, że kolejny rodak będzie miał walkę życia. Czekamy na starcia Majewskiego ze Stevensem oraz Szpilki z Jenningsem. Jednak pojedynek Andrzeja o prestiżowy tytuł na antenie HBO z mistrzem deklasującym ostatnio wszystkich, którzy wyjdą z nim do ringu, ma według mnie jeszcze większy wymiar sportowy.

Cieszy mnie to, że Polacy próbują swoich sił. Rodzi się pozytywna tendencja dążenia do walk z najlepszymi, zamiera kult rekordów i uważam, że to jest dobra droga.

Nie skreślam Andrzeja w starciu z Adonisem, chociaż na pewno faworytem nie będzie to jest godnym przeciwnikiem dla mistrza. Cieszy mnie to, że Polak z ostatnich trzech walk, dwie stoczył z mańkutami, te dwie ważniejsze ( Karpency i Campillo ). Pomimo, że są to inni bokserzy niż Stevenson to ich leworęczność powinna być niezłą bazą doświadczenia przed walką o WBC z puncherem-mańkutem.

Andrzej Fonfara ma nieco ponad 26 lat i jak na ten wiek solidne zawodowe doświadczenie. Nie załamały go porażki we wczesnej fazie kariery, jest coraz lepszy i idzie po swoje, więc niech próbuje. W ostatnich latach nasz reprezentant stał się zupełnie innym zawodnikiem, nabrał fizyczności i ma czym uderzyć. Nie tylko on powinien się obawiać ciosów Stevensona, ale Superman musi się też bać uderzeń Fonfary, bo Andrzej jeśli trafi to potrafi kończyć dzieło zniszczenia. Ostatnie 13 walk zakończyło się jego wygraną w tym aż dwunastu rywali Polak odprawił przed czasem.

zapraszam :
https://twitter.com/kochamboks
https://plus.google.com/114583637327968302406/posts?hl=pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz