Reklama

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Wyróżniena bokserskie za 2013 r.


Świat :

1.
 Siergiej Kowaliow. Rosjanin w 2013 r. dosłownie eksplodował i w moment stał się gwiazdą ringów zawodowych. Campillo, White, Cleverly, Sillakh. Czterech dobrych rywali zostało przez Siergieja dosłownie pobitych, żaden nie wyszedł poza 4 rundę. Facet który w 2011 r. przeżył tragedię, gdy na skutek jego ciosów umarł Ś.P. Simakow odbudował się i jest współczesnym gladiatorem.

2.
Adonis Stevenson. Jak wyżej... Najlepsze jest to, że tych dwóch panów w roku bieżącym swoimi umiejętnościami wypromowali nie tylko siebie, ale i przyszłe starcie między sobą. Kowaliow i Stevenson stali się gwiazdami boksu, są niczym młody Tyson w H.W. dla dzisiejszej L.H.W. Dawson , Cloud, Bellew zastopowani ...Robi wrażenie.

3.
Flyd Mayweather Junior i Guillermo Rigondeaux. Za odprawienie Canelo i Donaire. To byly po prostu konkretne zwycięstwa z trudnymi rywalami, gdzie geniusze pokazali różnice między nimi a resztą świata pod kątem taktyki i techniki.

4.
 Marcos Maidana. Chyba nie muszę pisać dlaczego. Nie dawałem mu szans z Bronerem - piękna pomyłka.

5.
Danny Garcia, Mikey Garcia i Giennadij Gołowkin. Za nieustanne postępy i stawanie się postrachem w swoich wagach. Wszyscy mają to coś, myślą w ringu i potrafią przyłożyć.

Polska :

Król
Krzysztof Diablo Włodarczyk - Nasz jedyny mistrz, który w tym roku pokazał klasę. Za to co zrobił w Rosji z Czakijewem ma moją dozgonną sympatię.

Wyróżnienie dla Krzyśka Cieślaka za emocje jakie nam daje ten chłopak. Jego kariera teraz promienieje. Skorpion = przynajmniej jedna konkretna walka na gali.


Liczę, że 2014 przyniesie więcej polskich perełek. Może Szpilka pokona Jenningsa, ja nie tracę wiary, uważam, że to jest realne. Wtedy już na początku roku dostanie medal Kochamboksa dla wytrwałych :)

zapraszam :

                    

2 komentarze:

  1. z Polaków wyrózniłbym jeszcze Fonfare , Cieslaka z CW , Główke

    Zdrowych wesołych Świąt życzę i wytrwałosci w pisaniu bloga bo bardzo fajnie sie to czyta :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki :) Wzajemnie najlepszego w nowym roku :)

    OdpowiedzUsuń