Reklama

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Witalij Kliczko nie jest już mistrzem WBC


                     Federacja WBC postanowiła, że Witalij Kliczko (45-2, 41 KO) będzie teraz " emerytowanym mistrzem ", czyli oddaje tytuł, ale jeśli zechce boksować dalej, to w pierwszej kolejności będzie mógł stoczyć walkę z tym, który zdobędzie pozostawiony pas. Ukrainiec jest teraz bardzo pochłonięty sprawami w swej Ojczyźnie. Witalij ma duże aspiracje polityczne i zwyczajnie teraz nie może boksować.

Sam mistrz wydał następujące oświadczenie :

" Chcę podziękować WBC i prezydentowi Sulaimanowi za wsparcie w walce o Demokrację i wolność mojego kraju. Zasiadanie na tronie WBC to był zaszczyt i powód do dumy. Oferta Federacji daje mi możliwość powrotu, którego w obecnej sytuacji sobie nie wyobrażam. Teraz muszę skoncentrować się na polityce na Ukrainie, czuję, że ludzie mnie tam potrzebują ".

Uważam, że to dobre rozwiązanie, które zaspokaja obie strony, pewnie mistrz z federacją się dogadali. Witalij to wielki bokser, był bardzo dobrym królem, ale jeśli nie może walczyć to dobrze, że nie będzie blokował tytułu. Może wróci jeszcze na jakiś pojedynek, spróbuje odzyskać pas, kto wie. Jednak myślę, że jego celem teraz jest zwycięstwo w sprawach Ojczyzny i raczej do boksu nie wróci.

Polscy kibice nawet ci mniej interesujący się boksem doskonale znają starszego z braci Kliczko, bo ten pobił dwóch Polaków - Alberta Sosnowskiego i Tomka Adamka.

zapraszam :
https://twitter.com/kochamboks


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz