Reklama

niedziela, 29 grudnia 2013

Adamek vs Włodarczyk ? Jak dla mnie bomba !


vsźr-polsatsport.pl
  
" Planujemy w drugiej połowie października kolejną edycję Polsat Boxing Night. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać w ringu Tomasza Adamka i Krzysztofa Włodarczyka - mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w grupie Polsat."


                      Tomasz Adamek (49-2, 29 KO) i Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (29-2-1, 35 KO) to obecnie dwaj najbardziej utytułowani, aktywni bokserzy zawodowi reprezentujący Polskę. Jeśli faktycznie mogłoby dojść do ich pojedynku jesienią  podczas trzeciej edycji Polsat Boxing Night to moim zdaniem mielibyśmy dużą walkę, nie tylko pod kątem medialnym, ale przede wszystkim sportowym.

Tomek mimo, że od dłuższego czasu boksuje w kategorii ciężkiej, jest bokserem wywodzącym się z niższych dywizji. Także nie uważam, aby Krzysiek ( jeśli przejdzie do H.W ) w jakimkolwiek stopniu odstawał fizycznie od starszego rodaka. Panowie mają niemalże identyczne warunki fizyczne ( zasięg/wzrost ). Diablo nie robiący wagi cruiser spokojnie będzie ważył około 95 kg, być może więcej, ale ja uważam, że zbytnie nabijanie masy byłoby błędem.

Tomasz Adamek przeżył pięć wiosen więcej od Włodarczyka. Góral ma zupełnie inny styl, bardziej bazuje na ruchliwości, wyprowadza większą ilość ciosów. Krzysiek to bokser skupiający się na uderzeniach robiących krzywdę przeciwnikom. Jednakże również potrafi skorzystać z ringu i jest bezlitośnie konsekwentny.

Takie starcie, byłego mistrza świata w dwóch wagach i pretendenta do pasa w ciężkiej z najlepszym bokserem WBC w cruiser obecnie, mnie osobiście bardzo interesuje. Diabeł wydaje się być w prime, Góral moim zdaniem schodzi ze szczytu formy, jednak on ma większe doświadczenie w walkach z " ciężkimi ". Jeśli Polsat zorganizuje taki pojedynek to będzie naprawdę coś, co daleko wykroczy poza walki Adamek - Gołota czy Gołota - Saleta. 

zapraszam :


2 komentarze:

  1. pytanie czy Polsat jest w stanie zaspokic oczekiwania finansowe bokserów które małe , szczególnie Górala dla którego porażka zakończy praktycznie jego kariere światową
    walka mega ciekawa , podobne gabaryty , zupęłnie inne style Adamek bedzie punktował z dystansu , Diablo będzie skracał dystans i polował na nokutujące uderzenie
    patrząc na to ile w ostatnich walkach zbiera Tomek to dla mnie minimalnym faworytem jest Krzysiek ale na dzisiaj najuczcicwiej bedzie jak napisze ze szanse są 50 do 50

    OdpowiedzUsuń
  2. Polsat zaproponuje tyle ile będzie w stanie dać, aby wyjść z zyskiem. Adamek w PL to dobry magnes a to zestawienie jest jak dla mnie konkretne, to nie Dragon vs Sosnowski. Można to świetnie rozreklamować i sprzedać tym bardziej, że tu też jest jakby podział kibiców :)

    OdpowiedzUsuń