Reklama

poniedziałek, 28 października 2013

Łukasz Janik przed prawdziwym wyzwaniem.


                       Niespełna 28 letni zawodnik wagi junior ciężkiej - Łukasz Janik ( 26-1, 14 KO ) wskakuje na głęboką wodę. W sobotę 2 listopada Polak wyjdzie do ringu w Madison Square Garden Theater w Nowym Yorku.


                        Rywalem pięściarza urodzonego w Jeleniej Górze będzie sam Ola Afolabi ( 19-3-4, 9 KO ). Patrząc na suche rekordy zawodników możemy odnieść wrażenie, że doświadczenie mają podobne, lecz jest zgoła inaczej.
                        33 letni Brytyjczyk stoczył 3 walki z  Marco Huckiem i już samą rywalizacją z mistrzem WBO bije Polaka na głowę. Afolabi wygrywał też z takimi pięściarzami jak Enzo Maccarinelli czy Valery Brudov, jest silny fizycznie, twardy, jego boks który sprawia wrażenie leniwego, jest bardzo niebezpieczny. Muszę jednak zaznaczyć, że pochwalam to, że Janik i jego promotorzy podjęli takie wyzwanie. Wielka gala z walką wieczoru Golovkin vs Stevens w dywizji średniej, do tego Abdusalamov vs Perez w ciężkiej. Łukasz walczący w tak doborowym towarzystwie to już pewnego rodzaju sukces. Polak nie ma nic do stracenia i choć według mnie olbrzymim faworytem jest Afolabi, to musimy pamiętać, że boks potrafi być nieprzewidywalny.
                        Dobra walka z Olą ( niekoniecznie wygrana ) pójdzie w świat i da Janikowi więcej niż obijanie kolejnych kilkunastu przeciętniaków. To będzie pierwsze 12 rund naszego 27 latka, mistrzowski dystans z prawdziwym fighterem, zapowiada się test z prawdziwego zdarzenia. Sobota przyniesie nam kilka odpowiedzi co do przyszłości Łukasza Janika i jestem ciekaw jakie one będą. Czy mający jedną porażkę na koncie ( z Masternakiem ) Polak może być liczącym się cruiserem ? W niedzielę będziemy mogli trochę więcej na ten temat powiedzieć. Janik rzucany jest na środek bokserskiego oceanu, dopłynie do brzegu, powalczy lub szybko zatonie, lecz najważniejsze, że spróbuje. Trzymam za niego kciuki, nie można zabierać mu wszystkich szans. Mimo, że są one niewielkie to jednak są...

Zapraszam :
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908?ref=hl
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz