Reklama

piątek, 4 października 2013

Kilka słów o bokserskiej sobocie.


                    Władimir Kliczko (60-3, 51 KO) powinien szybko ustawić Aleksandra Powietkina (26-0, 18 KO) ciosami prostymi.


                     Ukrainiec ma zbyt dobrą pracę nóg i mobilność aby dać się złapać Rosjaninowi jakimś przypadkowym uderzeniem czy sierpem z doskoku. Spodziewam się, że Aleksander będzie atakował powietrze i tracił tlen oraz wiarę. Lewy Władimira powinien wchodzić jak w masło a prawy prawdopodobnie zakończy walkę. Powietkin w opałach często obniża pozycję a to woda na młyn prawego młota mistrza. Czym bliżej walki tym większą widzę przepaść między tymi bokserami. Aleksander jest za słaby fizycznie na Ukraińca. Nokaut na Powietkinie

                  Najciekawsza dla mnie jest walka Mateusza Masternaka (30-0, 22 KO) z Grigorijem Drozdem (36-1, 25 KO). W stawce pas EBU dywizji junior ciężkiej. Obaj walczą o przyszłość, wygrany będzie z pewnością blisko walki o któryś z pasów światowych. Drozd jest dobry technicznie, ale nie za szybki, bije mocno, lecz jest często otwarty w atakach, Mateusz pewnie nie raz skontruje prawym po odchyleniu. Dynamiczny, dobrze przygotowany Masternak powinien  wysoko ograć oponenta na punkty, lub zastopować w rundach końcowych. Mateusz musi być jednak w o wiele lepszej formie niż w starciu z Corbinem. Uważam, że raczej tak będzie,przecież teraz ma mega motywację. Polak musi wygrać zdecydowanie, bo Drozd posiada mocne plecy w postaci Riabińskiego. Liczę na pokaz a'la Mayweather Jr. z C.W.

                 Ile zostało z Miguela Cotto (37-4, 30 KO) i co wniósł do repertuaru Portorykańczyka Freddie Roach ? Raczej tyle, że na wygraną z Delvinem Rodriguezem (28-6-3, 16 KO) powinno wystarczyć. Miguel to nie Paweł Wolak i jego ciosy są precyzyjniejsze, cięższe a obrony szczelniejsze. Cotto musi jednak błysnąć kondycją, bo Delvin dobrze radzi sobie z walką w szybkim tempie. Może być groźny w końcówce, jeśli Portorkańczyk siądzie ale w to wątpię. Myślę, że Rodriguez powinien to przegrać do 10 rd. Miguel będzie go kruszył każdym ciosem, boksersko jest o klasę lepszy i pewnie zmotywowany.Szansą Delvina może być jedynie skrajna zapaść formy wielkiego mistrza. Lecz nie wierzę ,by Cotto przegrał 3 raz z rzędu.

Kliczko vs Powietkin oraz Masternak vs Drozd - gala transmitowana jest w sobotę 5 Października od godz 17.30 w Polsacie Sport.

Cotto vs Rodriguez - noc z soboty na niedzielę godz 3.00 Polsat Sport Extra.

Zapraszam do polubienia:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908?ref=hl

https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz