Reklama

wtorek, 22 października 2013

Gala z Hopkinsem już w sobotę !                                             Telewizja Orange Sport znów ratuje nas boksem ! W sobotę 26 października od godz. 2.55 na tym kanale będzie transmisja z gali w Atlantic City.
                                      To okazja do zobaczenia kilku ciekawych pojedynków. Legenda boksu Bernard Hopkins (53-6-2, 32 KO)   vs Karo Murat (25-1-1, 15 KO) oraz Peter Quillin ( 29-0, 21 KO ) vs Gabriel Rosado ( 21-6, 13 KO ) to dwie szczególnie interesujące mnie walki.

                                      Jak poradzi sobie mistrz WBO w wadze średniej ( Quillin ) z walecznym Gabrielem ? W mojej ocenie to bardzo dobry rywal, którego stać nawet na niespodziankę ! Rosado jest twardzielem i co należy zaznaczyć -wciąż się rozwija. Lekcja boksu od Gołowkina w nowej kategorii, była potrzebna i z tego co widzę uczyniła go jeszcze lepszym bokserem. W starciu z kreowanym na przyszłego mistrza świata , J'Leonem Love wg mnie minimalnie lepszy był Gabriel Rosado:  http://kochamboks.blogspot.com/2013/05/rosado-vs-love-sprawdzmy-jak-to-byo.html .
                                 
                                       Dobry pretendent, młodszy od Petera, ale doświadczenie z ringów zawodowych mają porównywalne, Rosado w mojej ocenie nawet lepsze.
                                      Zestawienie stylów może jednak robić faworyta z obecnego mistrza. Gabriel lubi atakować, Quillin potrafi kontrować, myślę, że jego krótkie, ale mocne ciosy kontrujące z bliska mogą narobić wiele szkód 27 latkowi, szczególnie podbródki. Jednak wcale nie skreślam Rosado.
                                      Bernard Hopkins powinien zaliczyć udaną obronę przeciwko Muratowi od którego jest lepszy w każdym elemencie bokserskiego rzemiosła, jednak przed walkami "Kata" w ostatnim czasie zawsze obawiam się jego wieku. Tym razem jest podobnie, ale nie wierzę, by Bernard miał ponieść w sobotę porażkę, przecież rekord długowieczności championa trzeba jeszcze nie raz poprawić.

Dodatkowo Robert Easter i DominicWade, będzie można zobaczyć tych dwóch ciekawych  prospektów, którzy mają czym uderzyć.

Zapraszam do polubienia:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz