Reklama

czwartek, 20 czerwca 2013

Yunier Dorticos - Materiał na mistrza.


                           Yunier Dorticos ( 14-0, 14 KO ) to z pochodzenia Kubańczyk. Uciekł jednak ze swojej Ojczyzny w 2009 r i przeszedł na zawodowstwo.Boksuje w dywizji junior ciężkiej. Mimo tego, że nie ma wielkich międzynarodowych sukcesów w boksie amatorskim, uważam, że warto przyjrzeć się temu pięściarzowi. Dobrze by było, aby Kubańczyka zauważył jakiś większy promotor i dał mu szansę.


                          Yunier nokautuje wszystkich swoich rywali, walczy jednak zdecydowanie za rzadko. W 2013 r. powrócił po ponad rocznym rozbracie z boksem ( od starcia z Livinem Castillo, do którego są trzy poniższe linki ) :
http://www.youtube.com/watch?v=gh0bxqWrlFc
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=wnMpic7O3Qw&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=gVCjt5IZpU8

                        W lutym tego roku, ofiarą Dorticosa padł twardy, doceniany w świecie boksu Wille Herring ( 14-13-2, 5 KO ), który nigdy na zawodowstwie nie był znokautowany. Jego rywale to np. Bermane Stiverne, Dmytro Kucher, kiedyś wygrał z Troy'em Rossem. Jedyna dotychczasowa porażka przed czasem tego czeladnika, była wynikiem odniesionej kontuzji kostki. Yunier zmienił rekord Herringa wygrywając z nim w 3 odsłonie przez TKO a sam zaliczył 14 nokaut w 14 walce..
                         Kubańczyk jest jeszcze stosunkowo młody, ma dopiero 27 lat. W oczy rzuca się jego burzliwa osobowość, często atakuje niezgodnie z przepisami, nie odpuszcza, jest niesforny, ale co bardzo ważne skutecznie niszczy przeciwników. Warto zwrócić na niego uwagę. Walki Dorticosa mogłyby przyciągać kibiców a jego zachowanie, często kontrowersyjne raczej działało by na kibiców szermierki na pięści.

Więcej wpisów na:
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908

https://twitter.com/kochamboks
                     
                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz