Reklama

wtorek, 21 maja 2013

Szpilka zmierzy się z Minto + Huck vs Minto - cała walka.


                            Brian Minto ( 37-5, 24 KO ) zapowiadany jest w mediach, jako rywal Artura Szpilki ( 14-0, 11 KO ) na galę w Bydgoszczy która odbędzie się 15 czerwca.
                           38 latek ze Stanów Zjednoczonych nie należy do dużych ciężkich. 1 maja 2010 r. walczył nawet w kategorii niżej ( junior ciężkiej do 90, 7 kg ) i na wagę wniósł 198,4 funta czyli 90 kg - walka w nagraniu powyżej. Rywalem Briana był wtedy sam Marco Huck a w stawce mieliśmy tytuł federacji WBO w dywizji cruiser.
                          Uważam, że jest to przeciwnik wybrany pod rewanż Szpili z Mikiem Mollo ( 20-4-1, 12 KO ), który ma się odbyć 15 sierpnia w Chicago. Obaj Amerykanie lubią się bić, preferują półdystans i mają podobne warunki fizyczne. Także w mojej ocenie Brian ma być elementem przygotowań do z pewnością lepiej przygotowanego niż w pierwszej walce z Arturem - Mike'a Mollo.
                           Wątpię w to, aby Minto mógł wygrać z Polakiem, ale na pewno bokser z takim stylem przyda się dziurawemu w obronie, często narwanemu wojownikowi z Wieliczki. Artur jest na etapie nauki i patrząc pod tym kątem, biorąc pod uwagę jego małe doświadczenie, taki wybór jest do zaakceptowania. Spodziewam się natomiast emocji, wymian i nokautu. Spoglądając przez pryzmat widowiska może być dobrze, lecz też w miarę bezpiecznie dla Szpilki, który od dramatycznego pojedynku z Mollo praktycznie nie walczył. Starcia z Bidenko przecież tak naprawdę  nie było.
                       
https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908?ref=tn_tnmn

https://twitter.com/kochamboks


                         
                   

4 komentarze:

 1. Jak zwykle ciężko nie zgodzić się z Twoją opinią. Niektórzy doszukują się dziury w całym, że niby 3 na 6 ostatnich walk przegrał przez KO. Ale z KIM przegrał - te porażki raczej wielkiej ujmy mu nie czynią; również uważam, że w kontekście starcia z Mollo (termin walki, gabaryty Mike'a oraz przewidywany poziom trudności walki) przeciwnik świetny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Luke za zrozumienie :)
  Przeciwnik ok, nie jest źle, Szpilka w ogóle jest dobrze póki co prowadzony. Szkoda, że Bidenko tak dał ciała ale cóż.

  OdpowiedzUsuń
 3. rowniez uwazam ze rywal jest ok , w sieprniu jest Mollo a an koniec roku byc moze Zimnich , jesli Szpilka wygra te walki to rok bedzie mogl zapisac do mega udanych ,
  sprawe Bidenki przemilcze , ciesze sie ze walak bedzie w moim miescie bo zawsze mozna na zywo gale zobaczyc :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No fajnie masz :) Akurat Bydgoszcz to takie miasto, gdzie gale będa się co jakiś czas raczej powtarzały.
  Rywal spoko, może być nawet ciekawie.

  OdpowiedzUsuń