Reklama

sobota, 20 kwietnia 2013

Walka Krzysztofa Głowackiego z z Taylorem Mabiką - Komentarz

                     
                                     Na gali w Rzeszowie właśnie zaczęła się walka Krzysztofa Głowackiego ( 18-0, 12 KO ) z Taylorem Mabiką ( 9-1, 4 KO ). Kategoria junior ciężka walka zakontraktowana na 8 rund.
                                   Już w pierwszej rundzie uwidoczniła się przewaga Polaka nad 34 letnim pięściarzem z  Gabonu. Walczący z odwrotnej pozycji Główka, był dużo wyższy od rywala i ładnie trafiał z dystansu. Mabika próbował atakować, ale nadział się na ładny lewy podbródkowy. Runda dla Głowackiego 10-9.
                                 W drugiej odsłonie po początkowej szarży Taylora, Krzysiek zaczął kontrolować rywala, który próbował chaotycznych ataków. Polak dobrze uderzał lewą ręką, zarówno na tułów jak i na górę. Widać było, że Głowacki chce wciągnąć przeciwnika na kontrę. Przed gongiem  posłał Gabończyka na deski lewym sierpem bitym z bliska. Mabika jednak wstał, nie zgadzał się z liczeniem i wrócił do narożnika. Runda 10-8 dla Polaka
                                 3 rundę mocno rozpoczął czarnoskóry pięściarz, ale Główka nic sobie z tego nie robił. Polował na kolejne mocne ciosy atakującego z doskoku rywala. Odsłona bardzo spokojna z lekką przewagą naszego reprezentanta za ładne prawe w tułów. 10-9 Głowacki.
                                 Odsłona numer cztery. Kolejne nieskoordynowane ataki Gabończyka, który nie miał pomysłu na walkę. Krzysiek robił swoje i trafiał coraz częściej. Lewe na górę, prawe w tułów i prawe proste, dobrze funkcjonowały. Dosłownie równo z gongiem Polak wystrzelił kolejnym mocnym lewym i rywal jakby się zachwiał. Starcie dla naszego 10-9.
                                Piąta odsłona i znów mocno rusza Mabika, któremu nie można odmówić ambicji. Po niecałej minucie sędzia dopatrzył się ciosów Polaka poniżej pasa i dał Taylorowi czas na odpoczynek. Gabończyk atakował i trafił dobrym prawym sierpowym. W dalszej fazie Głowacki nie zrobił nic szczególnego, aby wygrać rundę, sam przyjął lewy sierp. Runda dla Mabiki 10-9
                               Szósta  runda i kiepska postawa Krzyśka, który przyjął mocny prawy sierpowy i widać było, że odczuł ten cios . Nasz junior ciężki zaczął się gubić coraz bardziej. Zdecydowanie starcie Dla Mabiki, który był agresorem i trafiał częściej . 10-9 dla niego.
                             Odsłona nr 7 i znów rusza Taylor, który narzuca swój styl Polakowi. Głowacki jakby przeżywał kryzys kondycyjny i ciągle boksujena wstecznym. Jeśli trafia to rywal oddaje...Według mnie to również była runda Mabiki. 10-9.
                             8 runda kryzys Krzyśka trwa, do tego doznał kontuzji łuku brwiowego, całkowicie stracił plan na walkę. Wyglądał jakby marzył o końcu pojedynku, sekundanci krzykami próbowali go mobilizować. Polak kilka razy trafił , ale wymowniejszy był Gabończyk, który uderzał mocniej i jego ciosy robiły wrażenie na Głowackim. 10-9 Mabika

Sędziowie punktowali 2 razy 78-73 i raz 80- 72 co jest nieporozumieniem według mnie.
Walka w wykonaniu Głowackiego katastrofalna. On chce walczyć z Masternakiem ? Bez jaj, żadnych szans.

76-75 Głowacki

https://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908?ref=tn_tnmn

https://twitter.com/kochamboks

4 komentarze:

 1. "Sędziowie punktowali 2 razy 78-73 i raz 80- 72 co jest nieporozumieniem według mnie.
  Walka w wykonaniu Głowackiego katastrofalna. On chce walczyć z Masternakiem ? Bez jaj, żadnych szans."

  NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śmiechu warte wypadł katastrofalnie. Mówił, że przygotowania były dobre. Masternak nawet rund nie oddaje a Głowacki kolejną walkę boksuje słabo.

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie rozczarował bardzo , z taka forma jest bez szans z Mateuszme nawet Mateuszem z osatniej walki , juz na wadze bylo widac ze przygotowan pwnie nie było , jestem ciekawy jaki był powod takiego podejcscia do tego pojedynku

  OdpowiedzUsuń
 4. Milan przygotowania były i to solidne, forma była bardzo dobra jak przed walką twierdził Krzysiek. Dobrze trenował z Łapinem, zrealizowali wszystko i był lepiej przygotowany niż ostatnio.

  OdpowiedzUsuń