Reklama

wtorek, 2 kwietnia 2013

W sobotę Jackiewicz walczy o Tytuł Mistrza Europy - Pojedynek Polaka o to samo trofeum z 2008 r.


                                                Coraz bliżej walki Rafała Jackiewicza ( 42-10-2, 21 KO ) z Włochem Leonardem Bundu ( 28-0-2, 9 KO ) o pas EBU w wadze półśredniej ( do 147 Funtów ).
                                                Starcie zakontraktowane na 12 rund odbędzie się już w tę sobotę we Włoszech, na terenie obecnego mistrza. Polak spróbuje zabrać Leonardowi cenne trofeum.
                                                Rafał był już w przeszłości Mistrzem Europy tej samej dywizji. Pas zdobył 14 września 2008 r, w starciu z groźnym wtedy Belgiem Jacksonem Osei Bonsu, który  legitymował się rekordem ( 28-1 ) i to on był posiadaczem tytułu. Skazywany na porażkę Jackiewicz zaskoczył jednak nie tylko rywala, ale też kibiców w Kielcach i przed telewizorami, zasłużenie wygrywając pojedynek. Walka w nagraniu powyżej.
                                               Po cichu liczę, że tym razem będzie podobnie i mam nadzieję, że sędziowie we Włoszech będą punktowali sprawiedliwie. To już 55 potyczka w karierze zawodowej Jackiewicza, zdobycie tytułu w takim małym jubileuszu, byłoby czymś wspaniałym. Bundu jest niewygodnym, dobrze punktującym, doświadczonym pięściarzem, ale nie jest poza zasięgiem.
                                               Cała gala będzie transmitowana w sobotni wieczór od godziny 20.00 na Polsacie Sport ! Będę kibicował naszemu reprezentantowi.

http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908

https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz