Reklama

czwartek, 4 kwietnia 2013

Jackiewicz vs Zaveck 1 .

                                     
                                    29 listopada 2008 roku, Rafał Jackiewicz ( 42-10-2, 21 KO ) zmierzył się z niepokonanym wtedy, mającym za sobą 25 wygranych walk - Janem Zaveckiem ( 32-3, 18 KO ).

                               
                                  Stawką pojedynku był pas Mistrza Europy ( EBU w wadze półśredniej ), zdobyty przez Polaka w walce z Bonsu. Pochodzący ze Słowenii Zaveck, nie był  jeszcze znany szerszej publiczności. Dziś wiemy, że to znakomity bokser, który później zdobył  pas mistrza świata federacji IBF ,wygrywając z Issaciem Hlatshwayo. Stoczył kilka obron  ( w tym  rewanż z Rafałem który wygrał ) a w kolejnych walkach mierzył się ze znanymi rywalami . Przegrał niefortunnie z Amerykaninem - Andre Berto przez kontuzję, a ostatnio stoczył 12 rund ze wschodzącą gwiazdą światowych ringów - Keithem Thurmanem.
                                  Pierwsza potyczka Słoweńca z Jackiewiczem odbyła się w Polsce, dokładnie w Spodku w Katowicach. Walka była bardzo wyrównana, co pokazuje jak duże umiejętności prezentował Rafał na tle przyszłego mistrza świata w półśredniej. Bokserzy pokazali kawał technicznego boksu. W mojej ocenie Polak minimalnie  przegrał, ale sędziowie orzekli jego wygraną niejednogłośnie na punkty po 12 odsłonach. 2 lata później w walce o ważniejszy tytuł, zwyciężył Zaveck.
                                 W sobotę Jackiewicz spróbuje ponownie zdobyć pas Mistrza Europy w starciu z Bundu na terenie przeciwnika ( Włochy ). Rafał już wie jak to smakuje, być może uda mu się powtórzyć wyczyn z przeszłości.

Sobota, Polsat Sport od 20.00 - trzeba oglądać.

http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908

https://twitter.com/kochamboks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz