Reklama

sobota, 16 marca 2013

Szymański i Chudecki wygrywają ! Kto następny ?


                                                    Ze strony Global Boxing dowiedziałem się, że boksujący tej nocy Polacy wygrali swoje pojedynki. Dobrą informacją jest też to, że już zapowiadają się kolejne walki z ich udziałem
.
                                                
                                                  Patryk Szymański (6-0, 2 KO) zebrał następne cenne rundy doświadczenia, pokonując na punkty po 6 odsłonach Antonio Chavesa Fernandeza (2-9-1). Sędziowie ocenili walkę następująco : 60-54, 59-57-58-56 dla 19 letniego Polaka. Z punktacji można wywnioskować, że ta potyczka mogła być dość zacięta i ciekawa. Nie wiem czy będzie możliwość jej obejrzenia ale chętnie bym zobaczył.
                                               Michał Chudecki ( 5-0, 3 KO ) popisał się nokautem już w pierwszej rundzie. Ofiarą boksera wagi super piórkowej padł Carlos Johnson ( 0-6, 0 KO ), Polak udowodnił tym samym, że poprzeczkę należy podnieść mu wyżej już w kolejnym pojedynku. Ten nokaut również fajnie byłoby gdzieś znaleźć i obejrzeć.
                                             Portal Boxrec zapowiada kolejne walki Patryka i Michała już za miesiąc, 13 Kwietnia w New Jersey. Obaj mają boksować na dystansie 6 rund a anonsowani rywale wydają się być dobrze dobrani. Chudecki wyjdzie do 24 letniego Amerykanina Christiana Steele (3-5, 1 KO), natomiast Patryk spróbuje swoich sił z niepokonanym 25 latkiem z USA Davidem Romanem Curielem (3-0-1, 1 KO). 
                                            Uważam, że częste walki to jest to czego właśnie chłopakom potrzeba. Muszą się uczyć ringu, publiczności oraz starać się realizować w walce, wypracowane na treningach z Bashirem akcje. Kolejni rywale są odpowiedni jak na ten etap kariery Patryka i Michała.
                                            Przyznam, że w niedalekiej przyszłości, może za rok, chętnie zobaczyłbym Chudeckiego zwanego TNT z Krzysztofem Cieślakiem, który niedawno dał dobrą walkę z Kamilem Łaszczykiem na gali Polsatu. Skorpion jest wymagającym rywalem i jeśli Michał będzie już gotowy na dłuższy dystans, przynajmniej 8 rd, najlepiej 10 to ja to starcie kupuję.
                                             Idąc dalej tropem walk pomiędzy Polakami to w wadze półśredniej oprócz Patryka Szymańskiego, występuje również utalentowany Łukasz Maciec ( 17-2-1, 3 KO ). 23 latek ma póki co większe doświadczenie ale uważam, że w przyszłości zestawienie jego z Szymańskim byłoby znakomitym wydarzeniem. 

http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908

2 komentarze:

  1. chudecki fajne ma intro na swojej stronie :p szkoda że nie można sobie zobaczyć tych walk.

    A teraz co innego. Toney na boxrec ma walke 28 kwietnia z niejakim Browne 15-0 , 14 ko. Dotychczas 33 letni kotletobijca, będzie musiał zrobić schabowego z ziemniaczkami. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No właśnie lipa, że tych walk nie ma...

    OdpowiedzUsuń