Reklama

niedziela, 17 marca 2013

Niebawem Rios versus Alvarado 2 ! Wideo z pojedynku Rios vs Alvarado 1 oraz Donaire vs Nishioka

                           
                                             Będąc pod wrażeniem walki Rusłana Prowodnikowa (22-2, 15 KO) i Tima Bradleya (30-0, 12 KO), postanowiłem przypomnieć sobie pojedynek Brandona Riosa ( 31-0-1, 23 KO ) z Mikiem Alvarado ( 33-1, 23 KO ) z października ubiegłego roku.
                                             To było równie emocjonujące starcie a już niebawem czeka nas rewanż tych dwóch twardzieli ! Panowie wyjdą do ringu 30 marca 2013 r.
                                              Walka obędzie się w Mandalay Bay w Las Vegas. Także za dwa tygodnie możemy spodziewać się kolejnych grzmotów. Po wczorajszej ringowej wojnie, która pewnie będzie kandydowała do walki roku, prawdopodobnie czeka nas następne wielkie wydarzenie z masą emocji.
                                             Wracając do pierwszego pojedynku pomiędzy Bam Bamem a Alvarado, to w mojej ocenie Mike, nie był chyba aż w takich kłopotach w jakich ubiegłej nocy znalazł się mistrz WBO w półśredniej - "Pustynna Burza " Bradley, mimo to tam ringowy przerwał potyczkę. Te sytuacje pokazują jak wiele zależy od pracy sędziego,( który swoją decyzją potrafi przeważyć losy walki ), oraz  od samych bokserów. Niekiedy należy przyklęknąć i dać sobie czas na odpoczynek, trochę cwaniactwa nie zaszkodzi.
                                            Jako, że filmik zawiera też pojedynek Nonito Donaire ( 31-1, 20 KO ) vs Toshiaki Nishioka ( 39-5-3, 24 KO ) warto również przypomnieć sobie kunszt Filipińczyka, bo i on niebawem znów zagości pomiędzy linami. Już za niecały miesiąc czeka nas wspaniała potyczka...Szybki jak błyskawica Nonito, będzie boksował z fenomenalnym Kubańczykiem Guillermo Rigondeaux ( 11-0, 8 KO ) zwanym Szakalem. Obaj zawodnicy są mistrzami świata w dywizji super koguciej. A więc stawką tej niezwykle ciekawie zapowiadającej się batalii w nowym Jorku , będą dwa pasy - WBA i WBO.
                                              Ten rok zapowiada się świetnie dla nas, kibiców boksu, jest masa ciekawych starć i oby tak dalej !

http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908

2 komentarze:

  1. wojna na wyniszczenie, ciekawe czy obraz walki będzie taki sam jak za pierwszym razem? Liczę, że Alvarado coś przygotuje na Riosa, coś czego nie było w pierwszej walce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja liczę, że będzie więcej boksował, bo technicznie jest lepszym zawodnikiem, nie może iść z Riosem na przełamanie...Choć wojny nie uniknie to jednak musi starać się minimalizować ryzyko.
    Walka będzie na bank dobra.Obaj mają serce do walki

    OdpowiedzUsuń