Reklama

piątek, 22 lutego 2013

Łukasz Maciec w walce o mistrzostwo Unii Europejskiej

                 
                          Młody, zaledwie 23 letni polski bokser Łukasz Maciec ( 17-1-1, 3 KO), walczy właśnie o pas Unii Europejskiej w wadze półśredniej. Rywalem naszego reprezentanta jest weteran ringów Gianluca Branco ( 46-3-1, 23 KO ). Pojedynek toczy się we Włoszech na terenie przeciwnika .
                           Starcie zakontraktowane na 12 rund, jest prowadzone w dobrym tempie i Polak całkiem nieźle sobie radzi. W ostatnim pojedynku Włoch pokonał Krzysztofa Bieniasa. Maciec próbuje pomścić rodaka.  Na punkty jednak nie ma co marzyć o zwycięstwie, Łukasz musiałby wyraźnie przeważać w poszczególnych odsłonach a tego nie robi. Zobaczymy jak bokserzy wytrzymają  pełny dystans, czyli aż 36 minut boju, dla Polaka to nowość.
Maciec  ma przebłyski dobrego boksu ale to wszystko wydaje się za mało, znając historię niejednej walki na terenie włoskim gdzie sędziowanie pod gospodarzy bywa normą. Według mnie za mało boksuje technicznie a zbyt często nastawia się na mocny prawy sierp.
Polak lepiej wygląda gdy naciska na dużo starszego rywala, jednak będąc na środku ringu za często oddaje inicjatywę. Trafia natomiast gdy ma Branco na linach.
Jakby nie było dla niego taka walka to doskonała lekcja.
Zaczęły się ostatnie dwie rundy i szansą Polaka na zwycięstwo wydaje mi się jest tylko nokaut, bo jak wspomniałem wyżej w sędziów punktujących na jego korzyść nie wierzę.
To co mi się podoba to całkiem niezły boks i serce do walki Polaka. W tym momencie zbiera znakomite doświadczenie i obycie na ringach światowych. W jego wieku to czas na naukę.
Jak na boksera pierwszy raz walczącego na 12 rundach ( najwięcej miał 8 ) prezentuje się nieźle.
Branco pokazuje spore umiejętności mimo swojego wieku i lepiej wytrzymał trudy walki, co widać w końcówce. Ciosy proste Włocha i dobre obrony w połączeniu z doświadczeniem prawdopodobnie wygrały mu walkę.
Po ostatnim gongu Branco uniósł ręce do góry jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu. Maciec walkę przegrał na punkty ale powtórzę po raz kolejny, dla niego taka konfrontacja to nowość. Jestem zwolennikiem takiego sposobu nauki. Młody, niedoświadczony zawodnik, kontra weteran. Nikt nikomu krzywdy nie zrobił jednak doświadczenie jest bezcenne, zaprocentuje w przyszłości-tego jestem pewny. Nie ma co się patrzyć na rekord
Sędziowie we Włoszech wypunktowali jednogłośnie dla Włocha, lecz Łukasz wcale nie wypadł źle.
W przyszłości myślę da nie jedną świetną walkę i zdobędzie przynajmniej tytuł, UE, na który dziś nie starczyło doświadczenia.

http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz