Reklama

piątek, 15 lutego 2013

Tomasz Adamek- moje propozycje potencjalnych rywali Górala, którzy mogą zastąpić Pulewa.                             Kibice i eksperci bokserscy zastanawiają się z kim zawalczy  Tomasz Adamek (48-2, 29 KO) w najbliższym swoim pojedynku. Polak zrezygnował ze starcia z Bułgarem Kubratem Pulewem, walka ta miała wyłonić oficjalnego pretendenta do tytułu IBF w wadze ciężkiej, który posiada Władimir Kliczko. W mojej ocenie decyzja Polaka jest do wytłumaczenia, bo jego kariera  zbliża się ku końcowi, Pulew to bardzo trudny zawodnik a nie wiadomo czy w razie zwycięstwa Adamka, Władimir szybko dałby mu szansę na walkę o pas. Kliczko to potęga, ma wpływy w Federacjach bokserskich, natomiast szanse Polaka z Bułgarem ja oceniałem jako niewielkie. Kubrat wchodzi w swój prime, w dwóch ostatnich potyczkach wyglądał znakomicie, widać u niego olbrzymi progres. Nie ma jeszcze 20 walk zawodowych. Polak na ten moment to pięściarz, który stoczył już 50 ringowych bojów w tym kilka naprawdę ciężkich, w ostatnim okresie boksował wiele rund i zauważam u niego wyraźny spadek formy. Nie jest też typowym zawodnikiem wagi ciężkiej a takim jest Pulew. Adamek w mojej ocenie powinien brać teraz walki, które po pierwsze będą widowiskowe , z zawodnikami ze znanymi nazwiskami, na których dobrze zarobi, gdzie podział procentowy będzie na jego korzyść ( wątpię czy taki byłby z Pulewem za którym stoi Sauerland ), gdzie szanse na zwycięstwo są większe niż miał je z Bułgarem . Zaznaczę, że u mnie Kubrat Pulew to ścisła czołówka obecnej wagi ciężkiej, stawiam go zaraz za Kliczkami, razem z Davidem Haye. Chętnie zobaczyłbym jego starcie z którymś z braci.
                           Wrócę jednak do sedna, kto byłby na teraz dobrym wyborem dla Adamka ?

                  
                Moim numerem 1 jest Kubańczyk Odlanier Solis ( 18-1, 12 KO), którego team nie doszedł do porozumienia z Władimirem Kliczko ( prawdopodobnie za sprawą starego mąciwody Dona Kinga roszczącego sobie jakieś prawa do La Sombry ). Solis zapowiadany jest na za miesiąc na galę w Niemczech na której pewnie sprawdzi swoją dyspozycję. W ostatnim pojedynku wypunktował Airicha na dystansie 12 rd. ale trzeba zaznaczyć, że wracał po licznych operacjach kontuzjowanego kolana, urazu doznał w walce z mistrzem WBC Witalijem Kliczko. Kubańczyk to wielki bokserski talent, jest jednak jak do tej pory marnowany przez swoje złe nawyki żywieniowe, problemy zdrowotne oraz promotorów, z którymi się spiera. Sportowo to bardzo trudny rywal dla Tomka ale jeśli mówimy o konkretnym zastępstwie i znanym zawodniku, wg. mnie byłby idealny. Szanse Adamka zależałyby od formy Solisa. Moim faworytem i tak byłby "La Sombra ". Jest znakomity technicznie, jednak zależy jaką miałby wagę i mobilność w ringu. Tomek pod warunkiem niskiej masy, ruchliwości mógłby starać się atakować z doskoku, co nie byłoby łatwe. Uważam, że ta walka byłaby dobra przede wszystkim dla nas, dobra do oglądania. Medialnie Solis też jest trafnym wyborem. To znany, wybitny amator, obwieszony złotem na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich, ma wielu sympatyków również w Polsce. Podział gaży byłby zdecydowanie na kożyść Górala a wiemy, że ta kwestia jest tu bardzo ważna, nie ukrywa tego Adamek.
                 Nr.2 to kontrowersyjny, całujący mężczyzn na ważeniu, bijący, plujący, krzyczący,ale dający bardzo dobre walki Brytyjczyk Dereck Chisora ( 15-4, 9 KO ). Chisora mimo, że przegrał 3 ostatnie starcia, to zrobił w nich więcej niż wielu zawodników przez całe długie kariery. Zaczęło się od ringowej wygranej, jednak przegranej u sędziów z Finem Robertem Heleniusem. Dereck w walce zakontraktowanej na 12 rd. był wyraźnie lepszy ale został oszukany. Później dał mu szanse sam Witalij Kliczko. O zamieszaniu przed walką i po można by napisać wiele ale ja skupię się na tym co Chisora pokazał w ringu. Otóż dał najcięższą przeprawę starszemu z dwójki ukraińskich braci od lat. Całe 12 rd. szedł do przodu, pokazał żelazną kondycję i odporność na ciosy, jego zaangażowanie, widział i docenił prawie cały bokserski świat. Brytyjczyk ma trudny styl, robi mocną presję, jest cięższy i silniejszy od Adamka, warunkiem tego, by był czołowym ciężkim świata jest jego odpowiednia motywacja. Nie wiem jak na dziś dzień wygląda sprawa z jego licencją ale skoro mógł zawalczyć z Davidem Haye, to pewnie mógłby stoczyć pojedynek z Adamkiem. W walce z Haye'm, Chisora został zastopowany ale ja mam wiele zastrzeżeń do samego pojedynku, sędziowania i formy Chisory. Wg. mnie nie dał tam z siebie wszystkiego ( w kwestii obozu ) nie prezentował się tak dobrze jak w starciu z mistrzem WBC, być może na głowę siadły mu duże zarobione pieniądze. Poza tym Haye to świetny bokser z petardą w kazdej dłoni .Jestem jednak przekonany, ze Dereck byłby dla Tomka znakomitym wyborem w kwestii jego medialności. Walka sprzedałaby się znakomicie a Brytyjczyk nie miałby pewni strasznie wygórowanych żądań finansowych, wraca przecież po nokaucie. Uważam, że Chisora w formie byłby nawet faworytem z obecnym Tomkiem, jego styl mógłby zajechać Górala. Ale tak jak wyżej, szukam godnego następcy Pulewa. Jestem za jeśli chodzi o Adamek -Chisora.
                  Mam jeszcze jednego rywala dla Polaka jest nim Amerykanin Kevin Johnson ( 28-3-1, 13 KO). Który owszem przegrał ostatnio do jednej twarzy z Furym ale nie wiem czy wielu pamięta, że on to starcie wziął dosłownie z biegu. King Pin to bokser o dużych umiejętnościach i jeśli miałby czas na pełny okres przygotowawczy, mógłby spokojnie rywalizować z obecnym Adamkiem. Co więcej i on w formie byłby moim faworytem takiej potyczki. Na jego występ w turnieju Prizefighter, gdzie starcia są na 3 rd. i pojedynek z Furym patrzę z przymrużeniem oka. Zdaję sobie sprawę z tego, że mógł być w Anglii nieprzygotowany, dlatego tak blado wyglądał z Tysonem. Do tego Adamek i Fury bardzo się różnią . Tomek to nie kolos, ma dużo mniejszy zasięg od Amerykanina i wg. mnie słabszą technikę. Dla mnie to byłoby bardzo dobre zastępstwo, nie wiem jednak jak kupiliby to kibice. Sądzę, że podział pieniędzy byłby w tym wypadku z olbrzymią korzyścią dla Polaka, co może przemawiać za tą kandydaturą.
                    To moi faworyci i z każdym z nich walkę Adamka chętnie zobaczę.
                     
http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908
                      

12 komentarzy:

 1. Faktycznie, walka z Chisorą w Polsce to byłoby coś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudna, do tego medialna bomba.
  Chisorę to zna chyba każdy.
  Sama waga i konferencje byłyby ciekawe, Dereck by to rozreklamował Adamek miałby $. Ale ważne , że sportowo trudny rywal nawet faworyt wg.mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmieniłeś szatę graficzną blogu???

  Obie walki dość ciekawie by się zapowiadały,Solis to wielki talent i nawet bez formy takiego Adamka jak ostatnio byłby w stanie pokonać.
  Chisora to zagadka,mocno eksploatowany Anglik mimo dośc młodego wieku z racji stylu może być już bardzo rozbity.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak już jakiś czas temu, bo na tamtej były problemy z ładowaniem stron.
  Co do rywala , niech już podają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz jest lepiej,Opera już nie szwankuje z komentarzami.

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak lepiej to dobrze, tamto było porąbane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znowu świetny, przemyślany tekst... Teraz raczej każdy kombinuje z jakim POLSKIM zawodnikiem miałby walczyć Tomek, skoro niby ma ofertę walki w Polsce... I większość z góry zakłada, że chodzi o Polaka... A może jakąś stację (Polsat zdementował jakby składał Adamkowi propozycję walki w PL) stać np. na... Povetkina? Przy założeniu, że tenże zgodziłby się walkę, idealna opcja na przetarcie przed Vladem... O ile oczywiście Adamek by to łyknął.
  Jeszcze taki mały, troszkę "egzotyczny" news w temacie:
  http://boxingbet.pl/artykul-2526/mansour-adamek-ponownie-zostalby-zmieciony-przez-kliczke
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki Luke, że doceniasz.
  Co do Mansoura to mnie osobiście on bardzo ciekawi, ja chciałbym aby ktoś z czołówki dał mu szansę, bo lata lecą nieubłaganie. Amir to agresywny mańkut, z mocnym ciosem, silny fizycznie, myślę, że teamy czołowych bokserów H.W mogą się go za bardzo obawiać i przez to ten zawodnik może nie mieć nigdy dane choćby spróbować.

  Powietkin w mojej opinii byłby fantastycznym rywalem Adamka ale to chyba sfera marzeń. Tak szczerze uważam, że on pasowałby Adamkowi dużo bardziej niż Pulew, Chisora ( w formie ), niezbyt otyły Solis. Rosjanin na zawodowstwie zatrzymał się w rozwoju, owszem ma ten pas vice mistrza ale ja w starciu z nim stawiałbym na Polaka, mimo jego wieku i chyba już- wyboksowania.
  Jednakże w obliczu oczekiwania na Władimira wątpię by team Rosjanina brał kogokolwiek odstającego poziomem poza wrak Rahmana itp.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepszym przeciwnikiem wg mnie dla Adamka byłby Seth Mitchel, ale to raczej walk na USA, a nie na Polske.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam, że nie myślałem o Mitchellu ale faktycznie Banks przez złamanie kciuka będzie miał przerwę do 8 tyg. zanim zacznie obóz to naprawdę Adamek mógłby zawalczyć z nim na HBO...
  To jest realne

  OdpowiedzUsuń
 11. Pany
  nie ma opcji na Mitchella którego kariera po porażce z Banksem stoi na wielkim zakrecie a po drugiej porażce z rzędu ( a w walce z Adamkeim stawiałbym na Polaka ) kariera mogłaby się rozsypać na dobre.
  Chisora jest dobry stylowo dla Górala , nie ma nokautującego ciosu , ma podobne warunki fizyczne i co najważniejsze idzie ciągle do przodu a Góral potrafi ( albo potrafił bo Jego forma to coraz większa niewaidoma ) dobrze kontrować . Tylk oczy Dereck jest na tyle znany w Polsce żeby to sie dobrze sprzedało to raz . Dwa byłaby to walka o pietruszkę . Trzy Dereck ma za sobą 3 porażki ( w tym jedna niesłuszna ale zawsze ) , dlatego teraz moim zdaniem dadza mu jedna walke na odbudowanie ze słabszym rywalem. Moim zdaniem ta kandydatura odpada .
  Solis jest zbyt wielką niewiadomą żeby na tym etapie kariery Tomka ryzykowac . Fakt jest taki że w HW jeszcze dobrze przygotowanego Oldaniera nie widział ale Kasia nie będzie ryzykowac i przekonywac sie na własnej skórze czy jednak Solis przygotować sie potrafi bo a nuż to zrobi . Po drugie Solis w Poslce jest nonamem dla niedzielnych kibiców. Moim zdaniem kandydatura odpada.
  Johnson - na walke bez szans , przegrana wyraźnie ostatnia walka , w Polsce mało znany , kasy wielkiej by z tego nie było . Odpada

  Ja osobiscie stwiam na Powietkina . Kombinuje w te strone że Kasia mogła zrobic deal typu my zostawiamy Wam wolne miejsce w IBF do walki z Władem Wy dajecie Nam walke z Saszą w Poslce.
  Tomek już dawno pozbawiał sie złudzeń na pokonanie Braci a zwycięstwem nad Saszą mógłby w jakiś symboliczny sposób spia plan tytułów mistrzowskich w 3 najcięzszych kategoriach .
  Czy dobrze sprzeda się walka z niepokonanym Ruskiem na stadionie w Polsce do tego promowanym przez Niemca ? moim zdaniem sprzeda się znakomicie .
  No i nietstey moim zdaniem Polak to przegra i na pożegananie zostanie mu walka z jakimś Poalkiem ( tu tez mam swój typ pewnie wiesz jaki ;) )

  OdpowiedzUsuń
 12. Milan wątpię w taki deal :)Chyba, że Powietkin nie ma całkowicie aspiracji a sądzę, że porwą się z motyką na słońce ( Władimir ) dla pieniędzy. Choć ten podział co proponuje im WBA 25-75%, może faktycznie te plany pozmieniać, zobaczymy.
  Powietkin dla mnie nie byłby faworytem z Adamkiem, nie wierzę , że Kostia, który nie ma wielkiego doświadczenia w trenerce zrobi z niego mistrza.
  Chisora, uważam jest znany, sytuacja z Witalijem i sama walka transmitowana w polskiej tv była gorącym wydarzeniem. Widzę nawet po moich znajomych, którzy na co dzień nie interesują się boksem, że go kojarzą, bardziej niż wielu Polaków.
  Do tego w sprawie promocji on potrafi robić swoje, cicho by nie było :)
  Do tego wciąż wspominam o podziale, byłby na pewno na dużą kożyść Polaka.
  Czy Chisora by mu leżał, taki w formie? Dla mnie jest lepszy niż Arreola, bo ten bije tylko leszczy, Chisora pokonał Heleniusa i zakłopotał Witalija.Kawał chłopa z kondycją ( warunek to gotowość ).
  Coś tam gdzieś czytałem, że Góral dopiero za jakiś czas za tydzień chyba ogłosi rywala. Szczerze myślałem, że szybciej, trzeba poczekać.

  OdpowiedzUsuń