Reklama

wtorek, 29 stycznia 2013

Kamil Łaszczyk - przyszły mistrz świata?


                    Kamil Łaszczyk (11-0, 6 KO) to bez wątpienia jeden z największych talentów w polskim boksie. Wychowanek Gwardii Wrocław już jako amator, pokazywał nietuzinkowe umiejętności, dzięki którym zdobył aż 6 tytułów mistrza Polski oraz brązowy krążek na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Na ringach amatorskich stoczył 110 walk, przegrał zaledwie 7. Coraz bardziej popularny " Szczurek" przeszedł na zawodowstwo mając zaledwie 20 lat, jego debiut miał miejsce 4 marca 2011 r. w Stanach Zjednoczonych. Rywalem Polaka był, Emil Brooks, który nie wytrzymał z Łaszczykiem nawet 2 rund. Kamila promuje coraz prężniej działająca grupa ze Stanów Zjednoczonych - Global Boxing, której szefem jest Mariusz Kołodziej.

                W ciągu dwóch lat "Szczurek" poczynił ogromne postępy, walczył często a jego rywale są dobierani odpowiednio, przez co zawodnik rozwija się w imponującym tempie. W ostatnich walkach, zdobywał mniej znaczące pasy różnych federacji w dywizjach piórkowej i super piórkowej. Największym sukcesem Polaka w mojej ocenie jest pokonanie 38 letniego Włocha Antonio Cossu  na gali, która odbyła się w Hotelu Hilton w Warszawie w listopadzie ubiegłego roku. Pojedynek trwał całe 12 rd. co pokazuje, że Kamil mimo młodego wieku już jest przygotowany do starć na tak długim dystansie a to dobrze rokuje na przyszłość. Trzeba zaznaczyć, że rywal "Szczurka" był niepokonany.
                 To co podoba mi się najbardziej w boksie Łaszczyka to jego szybkość, dynamika, umiejętność bicia mocnych ciosów z obu rąk. Zawodnik ten ma również rzadko spotykane w polskim boksie dobre ciosy na tułów, którymi rani rywali, zabiera im oddech. Ma dobrą pracę nóg, ofensywny styl, widać jeszcze braki w obronie ale z walki na walkę wygląda ona coraz solidniej. Do tego zawodnik ten wydaje się być bardzo sympatycznym, normalnym chłopakiem, ciężko pracującym na sukces.
                 Łaszczyk w niedalekiej przyszłości być może dostanie szansę walki o bardziej prestiżowy tytuł niż te, które zdobył dotychczas, póki co pnie się w rankingach i nabiera potrzebnego doświadczenia. W mojej ocenie ma szansę być kolejnym mistrzem świata w boksie zawodowym pochodzącym z Polski.
                Następna walka Wrocławianina odbędzie się już 23 lutego na gali Polsat Boxing Night 2 w Gdańsku. Rywalem 22 latka będzie inny Polak Krzysztof Cieślak ( 18-4, 5 KO) na co dzień boksujący w wadze lekkiej.  Pojedynek może być bardzo ciekawy, bo Cieślak znany jako "Skorpion" to waleczny i twardy bokser, który nigdy nie przegrał przed czasem. Walka jest zakontraktowana na 10 rund. Wg. mnie faworytem jest Łaszczyk, który do pojedynku trenuje z byłym mistrzem Europy w wadze średniej, obecnie głównie trenerem, Piotrem Wilczewskim.

http://www.facebook.com/pages/Kochamboks/135156249982908

4 komentarze:

 1. fajny ten twoj Blog

  LegiaPany

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurde z Opery mi się nie wyświetla opcja komentarzy,z Mozzili już tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. no widzisz lisciu dales rady ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. :)
  Dobrze, że u liścia to też już działa.

  Ja nie mam na tel. internetu nawet więc nie wiem jak jest z tel.

  OdpowiedzUsuń